Keď už všetko nasvedčovalo tomu, že sa pokračovanie akčného hororu World War Z pod taktovkou režiséra Davida Finchera konečne začne nakrúcať (malo sa tak udiať už v júni tohto roku), prichádza ďalšia nečakaná prekážka. Ako totiž uvádza portál The Playlist, štúdio Paramount Pictures dalo snímke World War Z 2 stopku.

 

Ťažko povedať, čo je skutočným dôvodom tejto nešťastnej novinky, no pokojne v tom môže mať prsty hneď niekoľko rôznych faktorov. Či už nedostatočná dynamika celého projektu, ktorého prípravy sa skutočne vliekli, vysoký požadovaný rozpočet (ten bol však údajne nižší než rozpočet prvého filmu) alebo nedávne oznámenie ďalších dvoch častí Mission Impossible.

 

World War Z

 

Paramount bude chcieť do nadchádzajúcich dobrodružstiev Ethana Hunta určite vložiť nemalé prostriedky, takže aj toto mohlo zavážiť. Štúdio navyše nikdy neoznámilo dátum premiéry World War Z 2. Časom sa to možno zmení, momentálne je však projekt na neurčito odložený v zásuvke, čo nás úprimne veľmi mrzí. Fincher mal totiž natočiť prvý celovečerák od Gone Girl z roku 2014, no a keď tento režisér chystá film, diváci sú jednoducho v pozore. Bez ohľadu na to, o čo vlastne ide.

 

Scenár pripravoval Dennis Kelly (Black Sea) a Brad Pitt sa mal vrátiť do hlavnej úlohy Gerryho Lanea, experta OSN na riešenie krízových situácií. Rozpočet prvého filmu z roku 2013 sa síce vyšplhal až na 190 miliónov dolárov (bez sumy za rozsiahle pretáčky tretieho aktu), v kinách sa mu ale podarilo zarobiť viac než 540 miliónov, pričom si neviedol najhoršie ani po kvalitatívnej stránke.

Mrzí ťa, že dalo štúdio filmu stopku?
Áno, na pokračovanie som sa tešil/a
633 hlasov
Nie, jednotka sa mi nepáčila
25 hlasov
Ohodnoť článok
8
Zdroj: comingsoon.net