Filmová adaptácia knižnej predlohy Kingovho hororu Pet Sematary sa dočká svojej novodobej verzie.  Rovnomennú snímku z roku 1989 natočil režisér Mary Lambert a i keď pravdupovediac nepatrí medzi najlepšie sfilmované „kingovky“, dozaista by sa dali menovať aj horšie výtvory. 

 

Napríklad možno spomenúť pokračovanie z roku 1992, ktoré bolo jednoznačným prepadákom. Pet Sematary s Jasonom Clarkom, ktorý si nedávno zahral v na Oscara nominovanej dráme First Man, sa ale pokúsi povesť tohto staršieho hororu napraviť.

 

 

Z upútavky sa dá ľahko vyvodiť, že dej snímky sa ani v tomto prípade od knižnej verzie nebude príliš odlišovať. Louis Creed (Jason Clarke) sa so svojou rodinou presťahuje na americký vidiek, ktorý na prvý pohľad pôsobí celkom pokojným dojmom.

 

Neďaleko od nich sa ale nachádza cintorín zvieratiek. Na tomto mieste si kedysi deti vybudovali malý cintorín, kde zakopávali svojich domácich miláčikov. Ten označili tabuľkou názvom Pet Sematary (ide o gramaticky nesprávnu formu slova cemetery, a preto slovenský distribútor nazval film Cyntoryn zvieratiek).

 

Okrem Jasona Clarka si hlavné postavy v snímke zahrajú John Lithgow, Amy Seimetz či Jeté Laurence. Scenár napísalo duo Jeff Buhler (The Prodigy) a David Kajganich (Suspiria). Slovenská aj česká premiéra je naplánovaná na 11. apríla (duben) 2019

Ohodnoť článok
7
Foto: Paramount Pictures