Anglická rodáčka Kate Winslet si za svoju kariéru zahrala v množstve kvalitných filmov, pričom za oduševnené predstavenie v dráme Predčítač z roku 2008 získala dokonca Oscara. Napriek tomu možno za jej najznámejšiu úlohu označiť postavu Rose z legendárneho hitu Jamesa Camerona Titanic.

 

Ak sa chceš o natáčaní tejto slávnej snímky dozvedieť čosi viac, odporúčame ti nahliadnuť do dvojice našich článkov (1 a 2). V nich sa dočítaš o mnohých komplikáciách spojených s prácou na pľaci, ktorá neraz súvisela taktiež s nakrúcaním scén vo vode. Do vody sa Kate Winslet musela ale vrhnúť aj pri ďalšej spolupráci s režisérom Jamesom Cameronom.

 

Zdá sa však, že s niečim podobným nemá herečka žiaden problém, ba práve naopak. Producent pripravovaných pokračovaní Avatara Jon Landau sa pre portál Collider rozpovedal mimo iného aj o tom, akým famóznym spôsobom sa Winslet opäť vyrovnala s náročným nakrúcaním v sťažených podmienkach.

 

Kate Winslet pri natáčaní pokračovania Avatara zadržala pod vodou dych na neuveriteľných 7 minút

 

V sequeli Avatara sa Winslet ujme roly príslušníčky (zrejme pod vodou žijúceho) kmeňa Metkayina. Landau prezradil, že sa spoločne s hercami na pľaci nachádzal muž menom Kirk Krack, ktorý ich učil zadržiavať dych pod vodou.

 

Kate Winslet musela taktiež podstúpiť tréning a pri statickom zadržiavaní dychu (poznámka – ide o zadržiavanie dychu v pokojnom stave na jeden nádych) dokázala vydržať zhruba 7 minút,“ prehlásil s úžasom Jon Landau. Slovenská a česká premiéra Avatara 2 je plánovaná na 17. decembra (prosinec) 2020. Viac informácií o filme nájdeš v tomto vlákne.

Ohodnoť článok
6
Zdroj: collider.com
Foto: 20th Century Fox, The Weinstein Company