Počiatočné prípravy pre pokračovanie Aquamana boli síce oznámené ešte pred samotnou premiérou snímky, no po obrovskom úspechu v kinách, vďaka ktorému sa stal kráľ Atlantídy najúspešnejším DC filmom vôbec, už nebolo žiadnych pochýb o tom, že dvojka určite bude. Koniec koncov, naposledy sme ťa informovali, že štúdio už na sequeli poctivo maká a režisér James Wan čaká na ten správny scenár.

 

Ako sa ale teraz ukázalo, dvojka Aquamana by rozhodne nemala byť jedinou komiksovkou z podmorského sveta, ktorú uvidíme na veľkom plátne. Podľa magazínu The Hollywood Reporter totiž štúdio pracuje aj na Aquamanovom spin-offe s názvom The Trench. Malo by ísť o horor s nižším rozpočtom, pričom jeho príbeh sa bude sústrediť práve na nebezpečnú rasu zvanú Trench, ktorá v Aquamanovej sólovke napríklad napadla Arthura a Meru.

 

Aquaman Spinoff

 

O príbehu nevieme prakticky nič, takže je otázne, či tieto bytosti budú vlastne predstavovať hlavné postavy. Pokojne sa môžeme dočkať príbehu, v ktorom nejaká skupinka ľudí narazí na ich kráľovstvo a dôjde tak ku konfliktu. Povráva sa však, že inšpiráciou pre The Trench by mali byť kultové horory spisovateľa H. P. Lovecrafta. Vo filme údajne neuvidíme žiadne hlavné postavy z Aquamana.

 

Na napísanie príbehu bol najatý Noah Gardner (asistoval na filmoch Mission: Impossible - Ghost Protocol a Super 8) spoločne s Aidanom Fitzgeraldom (producent kraťasu Revolver a asistoval pri výrobe Beyond Paradise) a o produkciu sa postará Peter Safran (The Conjuring snímky) aj James Wan. Na ďalšie informácie si musíme ešte počkať.

Ohodnoť článok
3
Zdroj: screenrant.com