Serialový megahit Most! zažíva v Česku obrovský úspech, ktorý si všimla aj slovenská TV JOJ. Tá od tvorcov projektu odkúpila práva, a tak sa ich zábavnej novinky čoskoro dočkáme aj na Slovensku. Most! sa už od prvej časti teší enormnej diváckej obľube a aktuálne ho sleduje približne 1,7 milióna divákov.

 

Riaditeľ TV JOJ Marcel Grega na svojom Facebooku prezradil, že seriál na našich obrazovkách uvidíme už čoskoro. 8-dielny komediálny počin sa bude vzhľadom na cieľovú skupinu dospelého diváka pravdepodobne vysielať vo večerných hodinách. Dátum premiéry je zatiaľ neznámy.

 

 

 

Hlavnej roly Luďku sa v príbehu zhostil Martin Hoffmann. Most! sa tematicky nevyhne kontroverzným témam rasizmu a xenofóbie, o čom svedčí aj nižšie priložený trailer. V ňom zisťujeme, že jedna z hlavných postáv bude transsexuál. Ako sa k tomu postavia miestni ľudia, ktorí sú známi svojou neznášanlivosťou voči všetkému odlišnému?

 

O réžiu prvej série sa postaral Jan Prušinovský a scenár napísal Petr Kolečko. Seriál v Česku premiéroval 7. januára 2019 a je jasným dôkazom toho, že sa šiesta spolupráca talentovanej dvojice Prušinovský - Kolečko naozaj podarila.

 

V čom presne je Most! taký výnimočný a prečo ho Česi považujú za najlepší tamojší seriál posledných rokov ti v samostatnom článku vysvetlí náš kolega z českej redakcie.

 

Ohodnoť článok
2
Zdroj: hnonline.sk
Foto: Česká televize