Známe štúdio Pixar nám už v mnohých prípadoch dokázalo svoje kvality. Najnovšie k fanúšikom prichádza s animovaným kraťasom o túlavom mačiatku, ktoré si žije skromný samotársky život. Do jej rajónu sa ale dostane nebezpečne pôsobiaci pitbull.

 

Pred ním má samozrejme mačiatko spočiatku veľký rešpekt, no neskôr zisťuje, že jej nový spolubývajúci nie je vôbec taký hrôzostrašný, ako navonok vyzerá. Ich spoločné chvíle ale naruší nepríjemné počasie a tyranský majiteľ. Dvojica hrdinov sa teda musí tomuto problému postaviť čelom.

 

Animovaný krátkometrážny film s názvom Kitbull len na YouTube za posledné 3 dni videlo 3,7 milióna divákov, pričom drvivá väčšina z nich tento kraťas hodnotila veľmi pozitívne. My sa ku kladným ohlasom po zhliadnutí takmer 8-minútovej snímky môžeme určite pripojiť.

 

 

Za réžiou Kitbull stojí Rosana Sullivan. Tá pri procese tvorby v samotárskom mačiatku videla práve seba a priznala, že spočiatku mal byť celý dej iba o ňom.

 

Aby som bola naozaj úprimná, začalo to ako video o mačke. Sledovanie videí s mačkami v obdobiach stresov som milovala. Spočiatku som chcela nakresliť niečo, čím sa rozveselím, ale nakoniec sa z toho vyvinulo čosi osobnejšie,“ prezradila autorka Kitbull.

 

Pri dospievaní som bola vždy veľmi citlivá a plachá a mala som množstvo problémov s vytváraním vzťahov. Takže som sa stotožňovala s týmto mačiatkom, pretože nikdy nevystúpilo zo svojej komfortnej zóny a nevystavilo sa zraniteľnosti, aby mohlo nadviazať spojenie,“ prirovnala počiatočné správanie mačiatka režisérka Sullivan.

Ohodnoť článok
10
Zdroj: indiewire.com
Foto: Pixar