Po tohtoročnom 91. ročníku udeľovania Oscarov si Lady Gaga na konto pripísala ďalšie skutočne hodnotné ocenenie. Tým ale neobdržala len oscarovú sošku, no taktiež sa zapísala do histórie ako prvá osoba, ktorej sa podarilo počas jednej sezóny udeľovania ocenení získať cenu BAFTA, Grammy, Zlatý glóbus a Oscara.

 

Spojenie hudobného a filmového umenia vytvorilo veľmi populárnu a všeobecne uznávanú skladbu Shallow. Tú si zamilovali nielen fanúšikovia speváčky či nadšenci popového žánru, ale taktiež mnohí filmoví diváci, ktorí o hudobnú kariéru Lady Gagy doposiaľ nejavili vôbec záujem.

 

 

Hudobnú kvalitu Shallow uznala aj Akadémia, ktorá v kategórii najlepšia originálna skladba udelila Oscara práve piesni pochádzajúcej z úspešnej drámy A Star is Born. V rámci Oscarov bola snímka nominovaná osemkrát, pričom uspieť dokázala len v spomínanej kategórii. Treba ale dodať, že v danom prípade išlo o jednoznačne zaslúžené ocenenie.

 

V obdobných kategóriách Gaga (respektívne samotný film) uspela aj pri odovzdávaní Zlatých glóbusov, cien BAFTA a na Grammy 2019. Ostatných výhercov a jednotlivé momenty z 91. ročníka Oscarov sme si rozobrali v nasledujúcom vlákne.

Ohodnoť článok
29
Zdroj: capitalfm.com
Foto: instagram.com, Frazer Harrison / Getty Images