Marvel so svojimi tromi novými komiksovkami udrie už čoskoro. Fanúšikovia MCU sa najbližšie môžu tešiť na Captain Marvel, po ktorom bude nasledovať Avengers: Endgame a následne Spider-Man: Far from Home. Až do premiéry poslednej menovanej snímky však štúdio ohľadom 4. fázy Marvelu plánuje mlčať.

 

Tak, ako sme to robili roky, neplánujeme oznámiť nič z plánov po Avengrs: Endgame alebo Spider-Manovi až do ich premiéry,“ povedal pre portál ComicBook šéf Marvelu Kevin Feige. Ten ďalej potvrdil, že už v aktuálnej dobe vedia, kam by sa mal Marvel v najbližších 5 až 6 rokoch približne posunúť.

 

Podľa jeho názoru ale nemáme očakávať, že by nám štúdio hodilo všetky karty na stôl. Po závere Spider-Man: Far From Home by sme sa síce mali dozvedieť nové informácie o budúcnosti MCU, ale časť 4. fázy pred nami zostane utajená.

 

Kedy Marvel odhalí informácie o 4. fáze? Štúdio už tuší, kam sa posunie o najbližších 5-6 rokov

 

Filmári si skrátka chcú udržovať určitý priestor na zmeny a netúžia po tom, aby sme boli v prípade zmien zbytočne sklamaní (podobne ako pri 3. Fáze). Feige sa ďalej vyjadril k známemu vyhadzovu Jamesa Gunna, niekdajšieho režiséra Guardians of the Galaxy. Na otázku od CinemaBlend týkajúcu sa Gunnovho postavenia v MCU a jeho vplyvu na ďalšie filmy sa Feige vyjadril viac než jednoznačne.

 

Podľa Feigeho slov Gunn vplýval na svet Guardians of the Galaxy v plnej miere, a preto bude jeho prítomnosť v rámci 3. časti, ktorá čerpá z Gunnovho scenára, značne citeľná. Jeho post akéhosi architekta spájajúceho jednotlivé svety MCU ale rázne odmietol a označil ju za značne prehnanú.

 

V krátkosti sa ďalej vyjadril aj k pripravovanej marvelovke The Eternals. Pri komentovaní tejto novinky potvrdil, že sa v rámci MCU určite môžeme pripraviť na návrat starých známych postáv, ale zároveň máme očakávať mnohých nováčikov. The Eternals budú spočiatku budovaní ako samostatná filmová jednotka, ktorá by sa nemala priamo dotýkať doposiaľ predstavených hrdinov. Ich prepojenie nie je v neskoršom období samozrejme vylúčené.

Ohodnoť článok
15
Zdroj: screenrant.com, screenrant.com, comicbook.com, cinemablend.com, collider.com
Foto: Marvel Studios