Doposiaľ nás HBO dávkovalo iba menšími lákadlami, no konečne prišlo s prvým plnohodnotným trailerom, na ktorý sme už dlho čakali. Od úvodnej série sa diváci museli chtiac-nechtiac rozlúčiť s množstvom kľúčových postáv, a zdá sa, že finálna séria Game of Thrones nebude v tomto zaužívanom systéme vôbec žiadnou výnimkou.

 

White Walkers so svojím veliteľom Night Kingom prekročili územie deliace Divokých od obyvateľov Westerosu a ich prvou podstatnou zástavkou bude Winterfell, kde sa nepriatelia všetkého živého stretnú s tvrdým odbojom. Kam sa podarí White Walkerom potiahnuť? A ktorý z hlavných hrdinov útoky stúpajúcej hordy nemŕtvych vôbec prežije?

 

 

Napriek tomu, že seriál v poslednom čase vykazoval jasné príznaky klesajúcej kvality, na záverečné epizódy sa poriadne tešíme a debutová upútavka nás rozhodne nenechala chladnými.

 

Filmári z HBO k divákom ešte koncom februára prišli s várkou plagátov, ktoré naznačovali, že sa na Železnom tróne kráľovstiev Westerosu môže ocitnúť naozaj hocikto. Do dnešného dňa (týmto trailerom počítajúc) známy vývoj udalostí však do popredia posúva len malú hŕstku favoritov.

 

Koho tipuješ ty (anketa vychádza z postáv na plagátoch)? Prvej epickej časti 8. série Game of Thrones sa dočkáš už 14. apríla 2019 a pre akékoľvek ďalšie informácie klikni na tento odkaz.

Ktorá z hlavných postáv skončí na Železnom tróne?
Daenerys
460 hlasov
Jaime
39 hlasov
Davos
10 hlasov
Cersei
50 hlasov
Bran
45 hlasov
Arya
139 hlasov
Grey Worm
6 hlasov
Sandor Clegane
12 hlasov
Sansa
131 hlasov
Brienne
5 hlasov
Jon
800 hlasov
Missandei
4 hlasy
Night King
184 hlasov
Tyrion
176 hlasov
Euron
9 hlasov
Mellisandra
7 hlasov
Jorah
6 hlasov
Theon
7 hlasov
Samwell
36 hlasov
Varys
41 hlasov
Ohodnoť článok
17
Foto: HBO