Ani krátku dobu po publikovaní druhej upútavky a potvrdení úmrtia jednej z hlavných postáv nám tvorcovia nového prírastku do série X-Men nedávajú pokoj. V novom traileri sa divákom opätovne snažia ukázať moc, akou oplýva postava Jean Grey (Sophie Turner) alias Dark Phoenix.

 

Okrem toho sa ale na scéne objaví aj Nightcrawler (Kodi Smit-McPhee), ktorý sa pokúsi v úvodnej scéne premiestniť Jean do bezpečia. Najväčšie nebezpečie sa však skrýva priamo v nej a postupom času čoraz viac ohrozuje akúkoľvek žijúcu bytosť v Jeaninom dosahu – priateľov nevynímajúc.

 

 

Tretia upútavka okrem niekoľkých nových záberov neponúka príliš veľa nového. Zdá sa ale, že tím X-Men bude smrťou jedného zo svojich členov poriadne zdrvený, čomu nasvedčuje aj rozhnevaný pohľad Hanka McCoya alias Beasta (Nicholas Hoult).

 

Úmrtie blízkeho mutanta zármutok niektorých z nich premení na číru nenávisť, ktorú pretavia do jasného cieľa – zneškodniť Jean za každú cenu. Na čele tejto partie sa ako inak postaví radikálne zmýšľajúci Magneto (Michael Fassbender). V jeho protipóle budú stáť mutanti vedení profesorom Xavierom (James MacAvoy).

 

Vo filme sa ďalej objavia herci, ako Jessica Chastain, Evan Peters, Tye Sheridan či Alexandra Shipp. Slovenská premiéra je plánovaná na 6. júna (červen) 2019. Ďalšie informácie nájdeš v tomto odkaze.

Ohodnoť článok
1
Foto: 20th Century Fox