Je viac než jasné, že nový dokument Leaving Neverland, ktorý sa venuje údajným pedofilným vzťahom legendárneho Michaela Jacksona, vyvoláva vo svete vlnu kontroverzie. Z posledných informácií môžeme spomenúť napríklad skutočnosť, že Jacksonove skladby prestalo hrávať známe rádio BBC.

 

Takmer 4 hodiny dlhý dokument by sa mal zameriavať na intímne detaily spevákových zvráteností s dvojicou mladých chlapcov, ktorí mali v danej dobe len 7 a 10 rokov. Viac o samotnom dokumente sa dočítaš v tomto odkaze.

 

Simpsonovci stiahli epizódu s Michael Jacksonom. Môžu za to podozrenia z pedofílie

 

Na kontroverzný dokument sa nedávno rozhodli prihliadnuť aj tvorcovia slávnych Simpsonovcov. Tí z obehu stiahli epizódu, kde hlas jednej z postáv prepožičal práve zosnulý Michael Jackson. Rozhodnutie padlo po spoločnej dohode výkonného producenta Jamesa L. Brooksa, hlavného tvorcu Matta Groeninga a showrunnera Al Jeana.

 

K tomuto ráznemu kroku sa traja vedúci odhodlali po zhliadnutí dokumentu. Ide o epizódu s názvom Stark Raving Dad, ktorá mala premiéru v roku 1991. V nej spevák prepožičal hlas postave Leona Kompowskyho, ktorý si myslel, že je Michaelom Jacksonom. Leaving Neverland od dnešného dňa štartuje na HBO GO.

 

Ohodnoť článok
5
Zdroj: hollywoodreporter.com
Foto: FOX, flickr.com