Aktualizované: HBO potvrdilo rekordnú dĺžku 3. časti, ktorá bude mať 82 minút

 

Portál Entertainment Weekly prišiel nedávno s informáciou o dĺžke prvých dvoch častí finálnej série. Tie by mali trvať 54 a 58 minút. Krátko na to ale bola odhalená aj dĺžka ďalších častí. 3. časť má byť dlhá rekordných 82 minút, 4 epizóda potiahne 78 minút a 5. a 6. rovných 80 minút.

 

Spoločne teda bude 8. séria dlhá 432 minút, a teda v prepočte 7 hodín a 12 minút. Minulá séria mala pre porovnanie pri počte 7 epizód dĺžku 7 hodín a 22 minút a zvyšné série trvali približne 9 hodín a 15 minút.

 

Prvá polovica finále sa bude dĺžkou podobať tradičným epizódám z Game of Thrones, no od 3. časti sa seriál jednotlivými časťami dotiahne na kratšie celovečerné filmy. Dá sa to samozrejme brať aj z hľadiska, že 8. séria neobsahuje 6, ale v skutočnosti rovno 7 epizód.

 

 

Doposiaľ najdlhšou epizódou Game of Thrones bol diel s názvom The Dragon and the Wolf (záver 7. série), ktorý trval 80 minút. Táto dĺžka bude teda finálnou sériou prekročená.

 

Posledná séria bude ďalej význačná bitkou, ktorá svojou dĺžkou prekonáva Pána prsteňov a útok na Helm's Deep (Helmov žlab). Pôjde o The Battle of Winterfell. Epizóda boja nemŕtvych proti prvému veľkému odporu ľudstva sa natáčala 11 týždňov – a to konkrétne v noci. Ďalšie informácie z novej série nájdeš tu.

Ohodnoť článok
18
Zdroj: newsweek.com, winteriscoming.net
Foto: HBO