Po recenzii na Big Mouth, nielen tínedžersky ladený hit od Netflixu, sa pozrieme na zúbok ďalšiemu animovanému seriálu z ich produkcie. Reč je o Dragon Prince, za ktorom stoja ľudia zodpovední za animovaného The Last Airbendera (toho dobrého). Hneď úvodné minúty ťa zoznámia s fantasy svetom a krajinou menom Xadia. Tá sa po tom, ako sa človek naučil používať temnú mágiu, rozdelila na ľudské kráľovstvá a Xadiu, kde žili elfovia a draci. 

 

Obe strany so sebou odvtedy súperili a napáchali veľké zverstvá. Skončilo to až tak, že sa elfovia so špeciálnymi schopnosťami prišli pomstiť. Jedna z nich však nemá zabíjanie až tak v krvi a snaží sa nájsť mierumilovnejšiu cestu k rovnováhe. Práve postavy sú tým, čo ťa na tomto seriáli zaujme najviac. Nachádza sa tu obsiahly fantasy svet s množstvom pravidiel a premyslených zákonov, no nevenuje sa im až taká veľká pozornosť. 

Mágia a čarovný svet sprevádzajú postavy na každom kroku, no a seriál s nimi pracuje tak šikovne, že pôsobia úplne prirodzene. Nie vždy sa o nich dozvieš všetko, ale aspoň tak tieto prvky fungujú ako pevne stojace aspekty tamojšieho sveta. A keď už dôjde na mágiu alebo čary, vždy ide o skvelé scény. 

 

Dragon Prince je inteligentným fantasy seriálom s mágiou a skvelým humorom. Opantajú ťa hlavne jeho postavy (Recenzia)
Svoje miesto si zabrala aj akcia, aj keď jej nie je až tak veľa. Vždy plynie z deja a nikdy nie je nasilu využívaná ako prostriedok na jeho vyrozprávanie. Niekto môže namietať, že by sa jej zišlo v seriáli viac, no mne jej prípadný nedostatok vôbec nevadil. Seriál sa zameriava hlavne na postavy, ich charakterový vývoj a priamu plynulosť deja. 

A to je asi jediné negatívum, aké by som mohol spomenúť. Nevieme, či sa tak rozhodli tvorcovia alebo Netflix samotný (skôr to bude Netflixom), no doterajšie 2 série oplývajú dokopy len 18 epizódami (obe majú zhodne po 9). Ide o klasický 25-minútový formát, takže sa tam toho až tak veľa nestihne diať. Nedočkáme sa tak absolútne žiadnych dejových odbočiek a niektoré dôležité scény pôsobia až príliš uponáhľane.

 

Na druhej strane sa ale nikdy nebudeš nudiť a na stereotyp nedôjde už vôbec. Dragon Prince na teba v každej epizóde hádže niečo nové a originálne, pričom k tomu prihodí aj skvelé humorné scény (ten odkaz na Pána prsteňov nebol nijako originálny, ale v tomto prípade fungoval ako švajčiarske hodinky a veľmi potešil). 

 

Dragon Prince je inteligentným fantasy seriálom s mágiou a skvelým humorom. Opantajú ťa hlavne jeho postavy (Recenzia)
Tie pramenia primárne z postáv a ich osobnosti. Zamiluješ si všetky, či už pôjde o kľadasov, záporákov alebo neutrálnych. Tvorcovia sa nebáli využiť široké spektrum rozličných charakterov. Dočkáš sa teda aj nepočujúcej generálky, sympatického kráľa ľutujúceho svoje činy, mága, ktorý sa nezastaví pred ničím a jeho deti (nehrozí, že nebudeš mať radosť zakaždým, keď sa objaví na scéne), z ktorých každý má vlastnú osobnosť a obe si zamiluješ.

 

Hlavnými postavami v tomto prípade ale sú kráľovi synovia a elfka. Tá ich najprv prišla zabiť, no skamarátila sa s nimi a spoločne sa vydávajú na cestu do Xadie. Ako to dopadne a aký je ich cieľ prezrádzať nebudem. Dragon Prince je nesmierne bohatý aj z dejovej stránky, a tak by si sa k tomu mal dostať celkom sám.

 

Ja osobne si myslím, že seriál zhltneš veľmi rýchlo a okamžite ho odporučíš aj svojim známym. Vďaka veľkému množstvu pozitív a vynikajúcim postavám, ktoré si ma získali, udeľujem deväť bodov z desiatich. Ostáva dúfať, že Netflix seriál neuponáhľa a bude sa venovať jeho dejovým zákutiam a postavám tak dlho, ako to bude potrebné. 

 

Dragon Prince je inteligentným fantasy seriálom s mágiou a skvelým humorom. Opantajú ťa hlavne jeho postavy (Recenzia)

Aké hodnotenie by si dal ty?
0/10
Ohodnoť článok
4
Foto: Netflix