Shang-Chi. Tak sa volá ázijský marvelácky hrdina, s ktorým bude chcieť najnovšie Kevin Feige zarobiť nejakú tú miliardu a pol amerických dolárov. Nakoniec, Čína miluje MCU. A Čína taktiež miluje svojich hrdinov. Pevne teda veríme, že tento film bude mať úspech. O príprave projektu sme ťa prvýkrát informovali v decembri minulého roka, kedy sa oficiálne začalo s výberom režiséra. Dnes už poznáme aj jeho meno.

Je ním Destin Daniel Creton, 40-ročný Havajčan ocenený aj na festivale Sundance. Pochváliť sa môže skvelými krátkometrážnymi snímkami, no oveľa viac ti povie Short Term 12 (taktiež podľa kratasu) či The Glass Castle. Aktuálne pre Warnerov natáča drámu Just Mercy. Snímka je adaptáciou knihy Just Mercy: A Story of Justice and Redemption od Bryana Stevensona a rozpovie nám príbeh založenia Equal Justice Initative.

 

 

Hlavným hrdinom bude samotný Bryan Stevenson (Michael B. Jordan), mladý právnik, ktorý založí Equal Justice Initiative, čo je legálne poradenstvo a zastupovanie pre tých, ktorí ju zúfalo potrebujú: chudobní či nespravodlivo odsúdení. Jeden z prvých Stevensonových prípadov bude obhajoba Waltera McMilliana, mladého muža odsúdeného na trest smrti za vraždu. On ale tvrdí, že ju nespáchal.

 

Creton je skúsený a talentovaný režisér so skvelými filmami, a preto veríme, že do projektu prinesie viac kreativity a originality. Scenár napíše Dave Callaham (Wonder Woman 1984Zombieland 2, Spider-Man Into the Spider-Verse 2) a Marvel Studios chce skĺbiť ázijské a americko-ázijské kultúrne aspekty. Štáb, respektíve filmárov samotných by mala tvoriť aj ázijská komunita. Odhadujeme, že komiksovka by do kín mohla prísť v roku 2022.

 

Marvel sa chystá oživiť ďalšieho superhrdinu. Bude ním majster bojových umení, ktorý sa snaží poraziť svojho mafiánskeho otca

 

Kto je ale vlastne samotný hrdina Shang-Chi? Vytvorili ho Steve Englehart a Jim Starlin a prvýkrát sa na stránkach komiksu objavil v decembri 1973. Ide o nadaného majstra bojových umení, ktorý bol vychovaný a trénovaný jeho otcom Fu Manchuom, čínskym mafiánskym bossom a nesmrteľným čarodejníkom.

 

Fu Manchu sa už niekoľkokrát v histórii snažil ovládnuť svet, ale nikdy sa mu to nepodarilo. Keď sa jeho syn dozvie o tom, že jeho otec má podobné nekalé plány, sfalšuje svoju smrť a vyrazí proti nemu do boja ako Shang-Chi.

 

Je jasné, že tvorcovia sa budú aj v tomto prípade snažiť zopakovať mega-úspech Black Panthera. Ten do superhrdinského príbehu veľmi umne zamiešal typicky africké prvky a išlo o obrovský hit. Afro-americkí diváci navyše konečne mali superhrdinu, s ktorým sa mohli naplno identifikovať. Snímke skladali hold kritici aj diváci a zarobila neskutočné peniaze. Samotné štúdio sa netají tým, že chcú natočiť podobne ladený a epický blockbuster.

Ohodnoť článok
8
Zdroj: comingsoon.net