Presne zajtra, respektíve 2 minúty po polnoci, sa všetky filmové práva, značky a platformy štúdia 20th Century Fox dostanú pod krídla Disneyho. 71, 3 miliardový obchod sa konečne uzavrie po nekonečných ťahaniciach a právnych problémov. Ako rýchlo uvidíme zmeny? To si nikto netrúfa povedať. Rovnako ako to, ako tento obchod ovplyvní značky a ich plánované filmové rozšírenia. 

 

Disney si okrem iného polepší o série, ako: Die Hard, Votrelca, Predátora, X-Men, Fantastickú štvorku (celkovo snáď stovky postáv z týchto svetov), Planet of the Apes, Home Alone, Simpsons, Avatar, Ice Age a množstvo ďalších. Produkcia Fox Searchlight (Three Bilboards Outside Ebbing, Missoury či Birdman) ostane nedotknutá. Štúdio Fox nezanikne. Disney bude cez neho pravdepodobne aj naďalej vydávať filmy, ktoré sa nehodia na ich rodinnú platformu. 

My však dúfame, že to neznamená aj koniec odvážnejších rozhodnutí. Že ešte uvidíme r-kových Votrelcov, Predátorov, že sa vráti Planéta opíc a že originálne filmy od Foxu, ktoré sa nebálo zafinancovať, neskončia na dne nesplnených snov talentovaných a nadaných tvorcov. Až budúcnosť nám ukáže, čo toto spojenie znamenalo pre filmový svet a hlavne nás, fanúšikov. Držíme palce aj všetkým ľuďom, ktorí kvôli tomuto obchodu prídu o práce. Rozhodne ich nebude málo. 

PS: Pre všetkých, ktorí sa boja, že Deadpool končí... Ryan má pre vás dobrú správu

 

 

Ohodnoť článok
8
Zdroj: screencrush.com