Pokiaľ si pozorne sledoval 7. sériu fantasy Game of Thrones, určite si postrehol hneď niekoľko nepochopiteľných časových skokov, kedy hlavné postavy dokázali precestovať značne dlhú trasu za nereálny časový úsek. Odborníkom na takzvaný „fast travel“ bol v tomto ohľade najmä eunuch Varys. S tým by mal byť ale vo finále koniec.

 

Podľa portálu IndieWire citujúceho scenáristu Davea Hilla by k niečo takému už v rámci 8. série dochádzať určite nemalo. „Samozrejme, netúžite po žiadnom druhu negatívnej kritiky. Ale so všetkými faktormi, s ktorými sme pracovali na prípravu 8. série, sme museli udalosti v epizódach urýchliť,“ vyjadril sa ospravedlňujúc scenárista Hill.

 

Scenáristi Game of Thrones prezradili, či máme v 8. sérii očakávať časové skoky

 

Podobným spôsobom na tému nazerá aj scenárista a producent Bryan Cogman. Ten sa pre Entertainment Weekly zveril, že zrýchlenie presunu postáv po mape Westerosu vzniklo na báze spoločného rozhodnutia.

 

Rovnako ako ostatní tvorcovia, aj showrunner Dan Weiss počul o kritike fanúšikov voči nelogickým časovým skokom, ale rozhodol sa jej nevenovať veľkú pozornosť. Radové internetové vyjadrenia totiž podľa neho môžu predstavovať len malé percento nespokojných divákov, a keby sa v niečom takom začal ako tvorca rýpať, mohol by sa „zblázniť“.

 

Podčiarknuté a zhrnuté, seriálový štáb si bol časových skokov vedomý, išlo o ich spoločné rozhodnutie, no minimálne podľa jedného zo scenáristov sa niečoho podobného už našťastie vo finále nedočkáme. Prvý diel 8. série HBO vypustí 14. apríla 2019. Viac info nájdeš tu.

Ohodnoť článok
1
Zdroj: indiewire.com
Foto: HBO