Pripravovaný historický seriál zo slovenskej dielne s názvom Slovania sme v rámci nášho redakčného výberu zaradili medzi najočakávanejšie slovenské projekty roku 2019. Pôvodne sme ťa informovali, že Slovania odohrávajúci sa za čias slávneho franského kupca Sama, budú mať rovných 12 častí.

 

Portál Oserialoch ale spomína dokonca 16 epizód. Čo je ale najpodstatnejšie, v ich publikácii sa uvádza meno hlavného hereckého predstaviteľa, ktorým by sa mal stať pre naše publikum dobre známy Dušan Cinkota. Dušana Cinkotu prezývaného Cinki môžeš poznať najmä vďaka Cinkotovej dabérskej práci (Avatar, Priatelia), no bohužiaľ taktiež kvôli jeho kriminálnej minulosti.

 

Najdrahší slovenský seriál prirovnávaný ku Game of Thrones predstavuje hlavnú hviezdu

 

O seriál sa postarajú ďalšie vychýrené tváre slovenského filmového šoubiznisu, ako Wanda Adamík Hrycová či režisér Peter Bebjak (Čiara, Trhlina). Seriál Slovania býva prirovnávaný k hitom, akými sú Vikingovia či finišujúci fantasy seriál Game of Thrones. Rozpočtom by sa mal projekt vyšplhať až do výšky 4 miliónov €.

 

Projekt sa mi veľmi zapáčil, a tak som mu (Rolandovi Kubinovi, programovému riaditeľovi TV JOJ) navrhla, že sa skúsim poobzerať po ďalších finančných zdrojoch niekde v zahraničí. Podarilo sa mi presvedčiť ukrajinských partnerov a seriál podporilo aj Ministerstvo kultúry Ukrajiny, z čoho sa veľmi teším,“ vyjadrila sa pre Pravdu Wanda Adamík Hrycová.

Ohodnoť článok
6
Zdroj: pravda.sk
Foto: MGM Television / History, TV JOJ