V článku od nášho kolegu z českej redakcie sme si detailným spôsobom prešli všetky aktívne streamovacie služby, medzi ktorými kraľuje gigant menom Netflix. Jeho silnú pozíciu sa ale pokúsi narušiť Disney, WarnerMedia, ale taktiež Apple.

 

Apple na dnešnej veľkej tlačovej konferencii v americkom meste Cupertino (online konferenciu si mohol sledovať tu) odhalil množstvo noviniek týkajúcich sa svojich produktov, ako napríklad spravodajskú službu Apple News+, službu Apple Card či hernú službu Apple Arcade. O daných službách sa dočítaš v tomto článku.

 

Nás ale samozrejme najviac zaujímala veľmi očakávaná streamovacia platforma, ktorá ponesie názov Apple TV+. V rámci streamovacej služby od Apple bolo už vopred avizovaných viac než 30 projektov, v ktorých sa objavia také mená, ako Jennifer Aniston, Reese Witherspoon, Steve Carell, Chris Evans, Brie Larson, Jason Momoa a iní.

 

Apple vstupuje do streamovacieho boja s Netflixom a Disney+. Ich plánované filmy a seriály predstavil Jason Momoa

 

Apple ďalej na svoju loď zlákal talentovaných režisérov ako J. J. ABrams, M. Night Shyamalan či Damien Chazelle. Niektorí z nich sa osobne dostavili na konferenciu a pred divákmi vyjadrili svoju podporu novej streamovacej službe. Medzi produkty Apple TV+ budú patriť filmy, seriály, stand-up komédie a iné druhy zaujímavých show (vrátane show s legendárnou Oprah Winfrey).

 

Počas konferencie bol odhalený aj trailer s množstvom prichádzajúcich projektov, po ktorom nasledoval obrovský potlesk. Filmy a seriály nebudeš musieť sledovať iba online, ale dostaneš taktiež možnosť jednotlivé tituly stiahnuť do svojho zariadenia. Streamovacia platforma Apple TV+ bude spustená na tohtoročnú jeseň. Cena služby nebola zatiaľ odhalená.

 

Apple vstupuje do streamovacieho boja s Netflixom a Disney+. Ich plánované filmy a seriály predstavil Jason Momoa

 

V prezentácii bol v krátkych bodoch promovaný seriál The Morning Show s Reese Witherspoon, Jennifer Aniston a Steveom Carellom, sci-fi projekt See s hviezdou menom Jason Momoa, kde celé ľudstvo postihla slepota, či Little America od scenáristu a producenta Kumaila Nanjianiho (dráma The Big Sick), ktorá nám porozpráva príbehy imigrantov.

 

Ďalej sa v krátkosti predstavila televízna antológia Amazing Stories od Stevena Spielberga, show Little Voice od J. J. Abramsa a dokumentárny projekt Oprah Winfrey s názvom Toxic Labor, ktorým si tvorcovia posvietili na problémy z pracoviska.

 

Ohodnoť článok
3
Zdroj: macworld.co.uk, screencrush.com
Foto: Apple Inc.