Fanúšikovia si už od premiéry Batman v Superman zvykli na fakt, že Affleckov Batman v DCEU zabíjal. Nevyhľadával smrtonosné riešenia, no zároveň sa im ani nevyhýbal, obzvlášť, keď si to situácia výsostne vyžadovala. A my sme s tým v pohode. Komiksové pravidlá Batmana o nezabíjaní sú skutočne zastaralé a v serióznom komiksovom filme, v ktorom hrozia apokalypsy a kvôli záporákom umierajú milióny, by ich argumentácia vyzerala smiešne.

Našťastie si to uvedomil aj Zack Snyder, a tak jeho Batman zabíjal. Po premiére ho za to však fanúšikovia farebných papierových stránok kritizovali a Snyder to na nedávnej akcii už nevydržal. 

 „...ale, Batman zabil človeka!“. Ja na to: „Vážne? Zobuď sa kur*a. Je to v pohode argument. Pozrite sa, som s ním 100% stotožnený. Je v poriadku vnímať to tak, že: Moji hrdinovia sú stále nevinní, moji hrdinovia nikdy neklamali USA, moji hrdinovia nikdy nespreneverili peniaze a nikdy neboli krutí. Je to v poriadku, ale ak to vnímaš takto, žiješ v zasranom rozprávkovom svete.“

 

Režisér BvS sa jednoznačne až príliš rozvášnil a mal svoje slová voliť opatrnejšie. V každom prípade s ním viac-menej súhlasíme a sme presvedčení, že to podobne vníma každý filmový divák, ktorý toto médium rešpektuje viac ako jeho potrebu držať sa prísne stanových pravidiel materiálu, z ktorého môže vychádzať. V tomto prípade je reč o komiksoch. Marvel Studios z nich tiež len čerpá inšpiráciu a nekopíruje ich. A aj keď si Snyder a DC dovolilo veľkú charakterovú zmenu, je odôvodnená a vo filme dáva zmysel. 

Mal by podľa teba Batman zabíjať?
V životu nebezpečných situáciách áno, nemal by to však preháňať
720 hlasov
Je to neprípustné a jeho komiksová charakteristika by mala stáť nad akýmikoľvek scenáristickými rozhodnutiami
131 hlasov
Ohodnoť článok
7
Zdroj: indiewire.com