V roku 2017 si mal možnosť spoznať najnovšiu filmovú adaptáciu hororu Stephena Kinga s názvom It (To). V nej nás režisér Andy Muschietti (Mama) zaviedol do mestečka Derry, kde na deti z okolia útočil krvilačný klaun Pennywise. Ten bol síce koncom prvej časti porazený, ale partia hrdinov si bola vedomá toho, že o ďalších 27 rokov sa vráti späť.

 

Z roku 1989 sa teda presúvame do roku 2016, kedy sa kľúčoví hrdinovia musia opäť spojiť proti zlu menom Pennywise. Postavy famózneho a hrôzostrašného klauna sa znova chopil talentovaný švédsky herec Bill Skarsgård, ktorého si mohol vidieť aj v seriáli Castle Rock.

 

 

Pomalý rozbeh prvého traileru nás spočiatku prekvapil, ale postupné budovanie strachu z neznámej starej ženy sa behom krátkej chvíle osvedčilo. No a samozrejme s príchodom krvilačného klauna sa už naša radosť prejavila v celom rozsahu. Druhý diel IT sa pomaly blíži a my sa už nového The Losers Club nevieme dočkať!

 

Ten za 27 filmových rokov pochopiteľne dospel, a preto sa postáv predošlých mladých hrdinov museli ujať starší herci. Menovite vo filme uvidíme Jamesa McAvoya, Jessicu Chastain, Billa Hadera, Jaya Ryana, Isaiah Mustafu, Jamesa Ransona Andyho Beana.

 

Mladé verzie postáv v It 2 stvárnia predošlí herci, a teda Jaeden Martell, Jeremy Ray Taylor, Sophia Lillis, Finn Wolfhard, Chosen Jacobs, Jack Dylan Grazer a Wyatt Oleff. Slovenská premiéra je aktuálne plánovaná na 5. septembra (září) 2019. Film znova režíroval Andy Muschietti a scenár napísal Gary Dauberman (It, Annabelle 2). Viac sa o filme dočítaš v nasledujúcom vlákne.

 

Hrozivý Pennywise v pokračovaní hororu It útočí prvým trailerom. Jeho pomsta bude bolestivá a krvavá

Ohodnoť článok
9
Foto: Warner Bros. Pictures