Captain Marvel mal v slovenských kinách premiéru začiatkom mesiaca, pričom jeho celosvetové tržby útočia na hranicu 1 miliardy dolárov. Úspech u nadšencov marveloviek je teda viac než značný. Koľkí z nich si ale uvedomili, že hlavná zvieracia postava filmu menom Goose bola v približne 80 % prípadoch tvorená pomocou CGI?

 

Vo filme je zhruba viac než 100 záberov mačky a 70 alebo 80 z nich sú tvorené počítačovými efektami,“ vyjadril sa pre Huffington Post VFX technik Chris Townsend. Podľa Townsenda bolo vyobrazenie mačky Goose natoľko realistické, že rozdiely medzi CGI verziou a pravým zvieraťom nedokázali rozpoznať ani režiséri Ryan Fleck a Anna Boden.

 

Svoje si s mačkou Goose užil aj charizmatický Nick Fury

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Marvel Studios’ Captain Marvel (@captainmarvelofficial),

 

Townsend absenciu pravého zvieraťa vo filme (na účely snímky boli využívané štyri mačky) odôvodňuje najmä tým, že viaceré scény mačka nemohla alebo odmietala vykonať. Ďalším podstatným dôvodom bol fakt, že herecká predstaviteľka Carol Danvers je alergická na mačky. Všetky scény, v ktorých Brie Larson drží Goose na rukách, sú teda vytvorené pomocou CGI.

 

Redakčné dojmy z Captain Marvel nemohli byť ku príkladu s Infinity War vôbec zrovnávané a snímke sme v recenzii udelili 6,5/10. Pevne ale veríme, že prichádzajúci hit Avengers: Endgame, v ktorom by sme mohli vidieť opätovný súboj Hulka s Thanosom, nám spraví obrovskú radosť. Premiéra je v našich kinách naplánovaná na 25. apríla (duben) 2019. Viac o filme sa dočítaš tu.

 

Ohodnoť článok
11
Zdroj: screenrant.com, huffpost.com
Foto: Marvel Studios / Disney