Aj keď snímka Godzilla: King of the Monster (pokračovanie Godzilly z roku 2014) dorazí do kín až o dva mesiace, prostredníctvom obrázkov a trailerov sa nám postupne predstavuje už od minulého roka. Zvlášť debutovú ukážku z Comic-Conu v San Diegu sme si v redakcii mimoriadne obľúbili.

 

Štúdio Warner Bros. nás však v poslednej dobe zásobuje novými zábermi ešte o čosi intenzívnejšie, čoho dôkazom je napríklad aj nižšie priložená ukážka. Tá sa sústredí na predstavenie trojice gigantických nepriateľov Godzilly a naznačuje, že práve ona bude jedinou nádejou na prežitie ľudstva.

 

 

Čo sa samotného príbehu týka, ten sa zameria na krypto-zoologickú agentúru Monarch, ktorej členovia zmerajú svoje sily s armádou obrovských monštier, a to vrátane mocnej Godzilly. Tá sa potom stretne napríklad s Mothrou, Rodanom aj so svojím najväčším nepriateľom, trojhlavou obludou menom King Ghidorah. A keď tieto starodávne druhy, ktoré boli považované iba za mýty, opäť raz povstanú, začnú medzi sebou bojovať o nadvládu, kvôli čomu ostane ľudská existencia visieť na vlásku.

 

Za réžiou stojí Michael Dougherty (Trick 'r Treat, Krampus), ktorý spoločne so Zachom Shieldsom (Krampus) napísal aj scenár. Zahrá si napríklad Vera Farmiga, Ken Watanabe, Sally Hawkins, Kyle Chandler, Millie Bobby Brown, Bradley Whitford, Thomas Middleditch, Charles Dance, O’Shea Jackson Jr., Aisha Hinds či Zhang Ziyi a premiéra je u nás naplánovaná na 30. mája (květen) 2019. Pre viac informácií klikaj sem.

 

Godzilla

Ohodnoť článok
6
Zdroj: comingsoon.net