Štart do nového pracovného týždňa sa ani tentokrát nezaobíde bez našej rubriky Raňajky s Filmkultom, ktorá ťa už tradične oboznámi s najzaujímavejšími novinkami z posledných dní.

 

Tom Hanks sa stane manažérom Elvisa Presleyho

 

Dvojnásobný oscarový víťaz Tom Hanks si zahrá v pripravovanej (zatiaľ nepomenovanej) biografii o Elvisovi Presleym spevákovho manažéra menom Colonel Tom Parker. Práve on Elvisa objavil a stál pri jeho mnohých úspechoch.

 

O réžiu sa postará Baz Luhrmann, ktorý na scenári pracuje s Craigom Pearcom (obaja sa podieľali na filmoch The Great Gatsby, Romeo + Juliet či Moulin Rouge!). Predstaviteľ Elvisa sa ešte hľadá a štúdio Warner Bros. by chcelo natáčať tento rok.

 

Raňajky

 

Prvý zo šiestich Alien kraťasov je už dostupný

 

Kultový Votrelec oslavuje 40 rokov od svojho vzniku a štúdio 20th Century Fox si pri tejto príležitosti pripravilo 6 krátkych filmov, ktoré budú inšpirované slávnou klasikou od Ridleyho Scotta. Prvý z nich nesie názov ALIEN: Containment a vychutnať si ho môžeš na tomto odkaze. Ďalšie budú pribúdať na týždennej báze.

 

 

Seriál o havárii v Černobyle dorazil s prvou ukážkou

 

Chystaná miniséria Chernobyl od stanice HBO, ktorá sa zameria na haváriu atómovej elektrárne Černobyľ v roku 1986, sa konečne odhaľuje oficiálnym trailerom. Príbeh sa bude okrem iného sústrediť aj na odvážnych mužov a ženy, ktorí zachránili Európu pred nepredstaviteľnou katastrofou.

 

Za réžiou stojí Johan Renck (Breaking Bad, Vikings), o scenár sa postaral Craig Mazin (The Huntsman: Winter's War, The Hangover 2 a 3) a čo sa hereckého obsadenia týka, objaví sa napríklad Jared HarrisStellan SkarsgårdEmily WatsonPaul RitterJessie BuckleyAdrian Rawlins či Con O’Neill. Premiéra ja naplánovaná na 6. mája (květen) 2019.

 

 

Vojnová dráma Sama Mendesa nabrala hviezdne obsadenie

 

Očakávaná vojnová dráma 1917 získala ďalšie herecké posily. Okrem už potvrdených hercov, ako George MacKay a Dean-Charles Chapman, si zahrajú aj Benedict Cumberbatch, Colin Firth, Richard Madden, Mark Strong, Andrew Scott, Daniel Mays, Adrian Scarborough, Jamie Parker, Nabhaan Rizwan či Claire Duburcq.

 

Príbeh bude sledovať nebezpečnú cestu dvojice vojakov cez nepriateľské územie počas druhej svetovej vojny. O réžiu sa postará Sam Mendes (American Beauty, Road to Perdition, Skyfall), ktorý s Krysty Wilson-Cairns (Penny Dreadful) napísal aj scenár. Natáčanie prebehne v Anglicku a Škótsku, no a premiéra je naplánovaná na 25. decembra (prosinec) 2019.

 

Raňajky

 

Denzel Washington si zahrá v Macbethovi od režiséra Farga

 

Joel Coen, teda polovička známej režisérskej dvojky bratov Coenovcov (Fargo, No Country for Old Men, True Grit), natočí novú adaptáciu Macbetha od Williama Shakespeara. V hlavných úlohách sa predstavia Frances McDormand a Denzel Washington. Joel bude stáť aj za scenárom a natáčanie by malo začať koncom tohto roka.

 

Raňajky

Ohodnoť článok
1
Zdroj: screenrant.com, collider.com, comingsoon.net, comingsoon.net, comingsoon.net, wikipedia.org
Foto: Walt Disney Pictures/wikipedia, archive.org