Dokument Leaving Neverland o údajnom sexuálnom zneužívaní maloletých detí zo strany Michaela Jacksona spôsobil v posledných mesiacoch vlnu pozitívnych aj negatívnych reakcií. Speváka prestali hrávať niektoré rádiové stanice, na druhej strane sa po mestách objavili plagáty, ktoré upozorňovali, že Jackson je v skutočnosti nevinný.

 

 

Za samotným dokumentom stál režisér Dan Reed, pričom v posledných hodinách sa po internete šíri konverzácia medzi ním a blízkym spolupracovníkom Michaela Jacksona Mikea Smallcombea.

 

Ten na Twitter zavesil stavebné povolenie z kalifornského okresu Santa Barbara, ktorý potvrdzuje, že Jackson mohol železničnú stanicu na ranči Neverland, kde sa malo podľa Jamesa Safechucka odohrávať sexuálne zneužívanie, postaviť až v septembri roku 1993.

 


 

Napriek tomu v dokumente Safechuck hovorí, že bol v miestnosti v rámci tejto stanice zneužívaný od roku 1988 do roku 1992. Najnovšie informácie z úradov preto naznačujú, že miestnosť, kde malo zneužívanie prebiehať, nebola v tomto období ani postavená. Smallcombe možno ani nečakal, že na nový dôkaz zareaguje samotný režisér dokumentu Leaving Neverland.

 

Režisér Dan Reed na stavebné povolenie odpovedal so slovami, že o dátumoch stavby železničnej stanice nemôže byť pochýb. Vraj je teda dátum, kedy malo zneužívanie skončiť, nesprávny.

 

Takáto odpoveď len nahrala Smallcombeovi, pretože Safechuck na súde vždy tvrdil, že zneužívanie skončilo v roku 1992, keď mal 14 rokov. Smallcombe upozornil Reeda, že medzi tvrdeniami Safechucka a dôkazoch z úradných dokumentov existuje trojročná nezrovnalosť, a tak by teraz nemal znenazdajky meniť príbeh.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený MJ Forever (@michaeljackson455),

Ohodnoť článok
41
Zdroj: nme.com
Foto: Neverland Ranch