Warner nám včera sľúbil prvý teaser trailer pre očakávaného Jokera od režiséra Todda Phillipsa (The Hangover, War Dogs), ktorý sa spoločne so Scottom Silverom (The Fighter, 8 Mile) postaral aj o scenár. A skutočne sme sa ho aj dočkali. V redakcii sme z neho nadšení a sme presvedčení, že pôjde o výnimočný film a netradičný pohľad na Jokera ako takého.

 

Presne takýto prístup táto postava potrebovala a my sme radi, že dostáva tak veľa priestoru vo vlastnom filme. A vôbec tu netreba mať ani toho Batmana. Samotný Joaquin Phoniex sa do role doslova vžil a potvrdil to aj jeho herecký kolega Marc Maron, ktoré rola vo filme je zatiaľ zahalená rúškom tajomstva. Už od ohlásenia kastingu sme boli z Joaquina nadšený. Ide o výnimočného herca a sme presvedčení, že z jeho výkonu budeme slintať. 

 

Okej, všetci chcete vidieť trailer, tak šup-šup.

 

Je to intímna a odvážna snímka s veľmi špecifickým rozsahom,“ dodal Maron. Herec sa tiež priznal, že bol voči komiksovým a superhrdinským filmom skeptický, ale možnosť objaviť sa v spoločných scénach s Joaquinom Phoenixom a Robertom De Nirom si podľa svojich slov jednoducho nemohol nechať ujsť. De Niro si zahrá populárneho moderátora talk show, ktorý bude hrať určitú rolu v Arthurovom psychologickom páde a jeho následnej premene na Jokera.

 

A hoci Maronovu postavu zatiaľ nepoznáme, podľa spoločných scén s Phoenixom a De Nirom môžeme predpokladať, že bude mať niečo spoločné so spomínanou talk show. Marc Maron označil De Nira za veľmi milého a prácu s ním si naozaj pochvaľoval, no s Phoenixom to už bolo trochu zložitejšie. Joaquin totiž zvolil cestu tzv. method actingu a počas natáčania vystúpil zo svojej postavy iba zriedka.

 

Príliš som sa s ním nerozprával, keďže bol takmer vždy ponorený do úlohy Jokera. Preto som si povedal, že ho nebudem obťažovať. A je to v poriadku. Metódy ľudí predsa musíte rešpektovať,“ uviedol Maron. Okrem Marona, Phoenixa a De Nira si vo filme zahrá tiež Zazie BeetzBrett CullenFrances Conroy či Shea Whigham a jeho premiéra je u nás naplánovaná na 3. októbra (říjen) 2019. Pre ďalšie informácie klikaj sem.

  
Debutový trailer pre Jokera v podaní Joaquina Phoenixa sľubuje tragický príbeh psychicky narušeného muža

 

Ohodnoť článok
9