Upozorňujeme, že nasledujúci text bude obsahovať spoilery z 8. série Game of Thrones!

 

Pokiaľ si pravidelne sledoval úvodné minúty seriálu z jednotlivých sérií, dozaista si si všimol, že predostrená mapa zo sveta Game of Thrones sa menila podľa udalostí zo seriálu. Ako príklad môžeme uviesť vlajky rodu Boltonovcov, ktoré si mohol vidieť viať na Winterfelle pod vládou zákerného Ramsayho a jeho otca Roosea.

 

Podobné zmeny môžeš samozrejme očakávať aj v 8. sérii. Jeden zo záberov zo slávnostnej premiéry týkajúci sa intra prvej časti zdieľala Carice van Houten, predstaviteľka Melisandry. Svoj príspevok po pravdepodobnom pokarhaní od tvorcov seriálu zmazala, no dovtedy sa už samozrejme  začal šíriť internetom.

 

White Walkers ukážu obyvateľom severu pravú zimu

 

Záber zdielaný Carice poukazuje na pád The Wall a pred ňou stojacu pevnosť Last Hearth patriacu rodu Umberovcov. V seriálovej verzii (knižná sa v tomto bode podstatne odlišuje) najstarší syn Jona Umbera zradil rod Starkovcov a pridal sa na stranu Ramsayho.

 

Za túto zradu ešte v minulej sérii zaplatil smrťou. Zdá sa, že práve pevnosť jeho rodu bude najbližším veľkým cieľom, ktorý padne rukou White Walkers. Zastaviť nepriateľa sa hrdinovia zrejme pokúsia až pri Winterfelle.

 

 

Internetom ďalej začala kolovať časť videa zamieravajúca sa na hlavné mesto King's Landing, kde môžeš pozorovať lebku draka Baleriona a na ňu namierenú gigantickú kušu zostrojenú Qyburnom, známu už zo 7. série.

 

Ide o metaforické poukázanie na ďalšie ohrozenie zvyšnej dvojice živých drakov? Alebo o obyčajnú náhodu? To sa dozvieme najskôr 14. apríla (duben), kedy nás čaká úvodná epizóda finále. Prvé časti sa ale pravdepodobne budú sústreďovať na boj proti White Walkers, než na súboj Daenerys (a Jona) proti Cersei. Viac informácií o seriáli sa dočítaš v tomto vlákne.

Ohodnoť článok
3
Zdroj: wikiofthrones.com
Foto: HBO