Príšerky s. r. o. (originálne Monsters Inc.) sa stali jednou z najobľúbenejších pixaroviek a animákov celkovo. V roku 2013 sme sa dočkali nie príliš obľúbeného prequelu Monsters University. Nešlo ani tak o to, že by snímka nebola kvalitná, bola ale tak trochu zbytočná. Až na pár detailov a zabudnuteľné udalosti toho veľa neponúkla a ani veľmi nerozvíjala zaujímavý svet príšeriek. Tržby však boli celkom slušné (744 miliónov dolárov), no aj tak sa s ďalšou časťou príliš nerátalo. A to by bola škoda, kedže univerzum má veľký potenciál.

Posledné roky sa zrejme Disney rozhodovalo, čo ďalej a dospelo k záveru, že celovečerák už nenatočí. Nakoniec, Pixar sa už zase chce venovať originálnym počinom a nespoliehať sa tak veľmi na pokračovania úspešných značiek (posledné roky robili takmer len to). A riešenie? James P. Sullivan a Mike Wazowski sa vrátia s hlasmi pôvodných hercov v roku 2020. Neuvidíme ich však v kinách, ale na Disneyho streamovacej platforme nazvanej Disney+, kde sa okrem iného objavia aj MCU seriály. 

 

Seriál nám ukáže Monstropolis a továreň na smiech pol roka po udalostiach jednotky, pôjde teda o pokračovanie pôvodného príbehu s milovanými postavami. K nim sa samozrejme pridajú aj celkom nové. Na ďalšie informácie si budeme musieť počkať, no a je možné, že dosť dlho, keďže premiéra sa má uskutočniť až v roku 2020. Disney+ pritom odštartuje už koncom tohto roka.

 

Ohodnoť článok
5
Zdroj: screencrush.com