26. apríl 1986 možno označiť za veľkú tragédiu pre Sovietsky zväz, ale taktiež pre celé ľudstvo. V Černobyle sa totiž odohrala jadrová havária gigantických rozmerov, ktorej následky sa šírili aj dlhé obdobie po samotnej explózii jadrového reaktora. HBO sa na túto nešťastnú udalosť pozrie prostredníctvom napínavej minisérie s jednoduchým názvom Chernobyl.

 

Na tému Černobyľu bolo doposiaľ natočených množstvo dokumentárnych filmov, ale taktiež hororov, ktoré si pochopiteľné realitu z daného prostredia cielene prikrášlili. Už zo samotnej upútavky je ale jasné, že číre zobrazenia následkov výbuchu v Černobyle pôsobia samé o sebe desivejšie, než akékoľvek variácie hororov.

 

 

HBO sa už v minulosti postaralo o množstvo kvalitných seriálov, a tak veríme, že nás nesklamú ani v prípade tohto vcelku pôsobivo vyzerajúceho projektu. Téma seriálu bude Čechom a Slovákom ako obyvateľom bývalého štátu sovietskeho bloku určite bližšia, než divákom zo západu. Mnohí z nás teda dajú Chernobylu dozaista šancu.

 

V seriáli si mimo iných zahrá aj charizmatický Stellan Skarsgård, otec talentovaných hercov Alexandra (True Blood), Gustafa (Vikings), Billa (IT) a Valtera (Lords of Chaos). Za Chernobylom stojí 48-ročný Craig Mazin, ktorý mimo iného spolupracoval na scenári pripravovaného rebootu Charlieho anjelov. Prvú časť seriálu budeš môcť vidieť už 6. mája (květen) 2019.

 

Ohodnoť článok
14
Foto: HBO