• 18+
CITLIVÝ OBSAH
  • Článok môže obsahovať:
  • produkty a služby určené pre osoby staršie ako 18 rokov
  • sex, nahotu a iný nsfw obsah
  • násilie, krv alebo obsah nevhodný pre citlivé povahy
MÁM NAD 18 A CHCEM ZOBRAZIŤ OBSAH SPÄŤ NA HLAVNÚ STRÁNKU

Netflix si pre svojich divákov pripravil úchvatný 8-dielny seriál s názvom Our Planet, ktorý ale v určitých momentoch chytí za srdce aj človeka s kamenným srdcom. V druhej časti dokumentárneho seriálu boli diváci svedkom toho, ako klimatické zmeny nebezpečným spôsobom ovplyvňujú život zvierat.

 

V tomto konkrétnom prípade išlo o mrožov, ktorí sa kvôli zníženej hladine ľadovcov nedokázali dostať naspäť do mora. Strmé skaly boli pre zvieratá jednoducho nezdolateľnou prekážkou, za ktorej snahu o prekonanie zaplatili vlastnými životmi.

 

 

Producentka Sophie Laufner prehlásila, že mrože na strmé skaly liezli z dôvodu nedostatku morského ladu. Cesta naspäť však nebola pre ich nemotorné pohyby stvorená, a tak za svoje pokusy o zlezenie doplatili tragickým pádom a následným úmrtím. Kameraman Jamie McPherson priznal, že išlo o jeho najhorší zážitok z natáčania.

 

Susan Crockford z University of Victoria v Kanade ale pre Telegraph prehlásila, že Netflix iba zneužíva ekologické motívy na manipulovanie s divákmi. Podľa jej názoru totiž za tragické pády mrožov môže skupina ľadových medveďov, pre ktoré tieto zvieratá predstavujú potravu. Jedna z režisérok Sophie Lanfear však tvrdí, že štáb mal na mrože dobrý výhľad a určite nešlo o prípad ohrozenia medveďmi.

Ohodnoť článok
7
Zdroj: 9gag.com
Foto: Netflix