Profesorovi Richardovi (Johnny Depp) lekár oznámi, že mu zostáva približne pol roka života. Posledné mesiace so zákernou rakovinou sa hlavný hrdina rozhodne stráviť s pohárikom alkoholu v ruke a s cynickým postojom voči každému vo svojom okolí. Istým spôsobom postava Johnnyho Deppa pripomína uštipačného Dr. Housea (Hugh Laurie).

 

Teda až na to, že Dr. House mal aspoň nejaké zábrany. Profesor Richard sa ale zbavuje všetkých spoločenských konvencií a užíva si každý deň tak, ako by bol jeho posledným, a to vrátane sexu s vydatou ženou. 

 

 

Žánrovo sa bude snímka The Professor pohybovať nikde medzi drámou a komédiou, o čom svedčí aj vyššie priložený trailer. Samotná téma filmu je síce deprimujúca a skutočne nešťastná, ale bláznivé Deppove stvárnenie umierajúceho hrdinu nám určite prinesie množstvo zábavy. V každom prípade sa ale zrejme dočkáme aj nejednej dojímavej scény.

 

Okrem hollywoodskej hviezdy menom Johnny Depp si vo filme zahrajú Zoey Deutch, Danny Huston, Rosemarie DeWitt, Siobhan Fallon Hogan, Linda Emond či Megan Peta Hill. The Professor od režiséra Wanyea Robertsa (dráma Katie Says Goodbye s Jimom Belushim) sa do amerických kín dostane 17. mája (květen) 2019. Slovenská a česká premiéra nebola doposiaľ stanovená.

Ohodnoť článok
1
Foto: Saban Films / DirecTV Cinema