Prvá epizóda je za nami, je načase zamerať sa na tú druhú. HBO už tradične uvoľnilo krátky teaser odhaľujúci, čo nás približne čaká. V prvom rade je to príchod Jaimeho Lannistera na Winterfell. S Daenerys sa už mal česť stretnúť sa, no nikdy spolu neprehovorili. Zdá sa, že Dany sa v domove Starkovcov cíti sebaistejšie, a tak dá Jamiemu pocítiť svoj hnev práve tam. 

My už vieme, že Dany nie vždy uvažuje racionálne a je až príliš tvrdohlavá. Pokojne môže vyviesť niečo veľmi hlúpe už len kvôli tomu, že sa proti tomu rozhodnutiu postavia všetci jej partneri. Zabúdať netreba ani na to, čo Jaime urobil Branovi. Máme však dojem, že Bran mu za to bude ešte vďačný, keďže už vlastne dávno nie je Bran. 

Podľa všetkého to vyzerá tak, že oná veľká bitka o Winterfell sa uskutoční v 3. epizóde. Má rovných 82 minút a údajne sa celá má zamerať len na boj medzi ľuďmi a White Walkers, pričom sa má kamera sústrediť na veľké množstvo postáv rozosiatych všade po hrade a jeho okolí.

 

Vzhľadom na video nižšie je ťažké predstaviť si, že by sa boj o Winterfell dal oddialiť o rovné dve epizódy, takže je možné, že zvyšné tri epizódy sa zamerajú na boj preživších s Cersei. Žeby bol Night King porazený už tak skoro a Game of Thrones budú skutočne hlavne o súboji o trón?

 

Ohodnoť článok
15