V obsahu článku sú umiestnené spoilery z 8. série!

 

Game of Thrones je obrovským seriálovým hitom, a tak sa jeho finálnej sérii na Filmkulte aj patrične venujeme. Od vysielania úvodnej epizódy sme ti priniesli napríklad detailný rozbor prvej časti, teóriu o symbole špirály či nahliadnutie do zákulisia natáčania.

 

22. apríla budeme môcť sledovať druhú časť finále, ktorá podľa nižšie priložených fotografií začne presne tam, kde sme naposledy skončili. Z nich si môžeme odvodiť, že nasledujúci diel sa bude skladať najmä z troch dôležitých častí.

 

V každom prípade sa už teraz môžeme strachovať o osud Jaimeho Lannistera. Ten totiž očakávane dorazil na Winterfell, kde bude zrejme čeliť súdu. V prvom rade sa voči rodu Targaryenovcov previnil tým, že v minulosti zradil a zavraždil kráľa Aerysa II, prezývaného aj ako The Mad King.

 

Jaime Lannister pred pravdepodobným súdom Starkovcov a Targaryenovcov

14 záberov z Game of Thrones: Jaime sa ocitol v problémoch a Jon zápasí so svojím pôvodom

 

Prečo sa Jaime Lannister alias Kingslayer dopustil takéhoto zločinu už vysvetlil Brienne v priebehu 2. série. Otázne je, či Daenerys bude jeho odôvodnenie stačiť, alebo nechá Jaimeho predhodiť drakom. Fandíme však druhej možnosti.

 

Taktiež sa ale môže stať, že White Walkers na Winterfell zaútočia v momente, kedy Daenerys Jaimeho odsúdi, a tým pádom ho nestihnú popraviť. Ďalej je veľmi možné, že bude musieť pykať aj za pokus o vraždu Brana Starka z úvodnej časti prvej série.

 

Samov pohľad na Jona je zrejmý – prijme Aegon Targaryen svoj pravý pôvod?

14 záberov z Game of Thrones: Jaime sa ocitol v problémoch a Jon zápasí so svojím pôvodom

 

Druhej časti, ktorej sa bude nová epizóda dozaista venovať, je Jonove vyrovnanie s tým, že jeho rodičmi boli Rhaegar Targaryen a Lyanna Stark. V priebehu chvíle sa totiž dozvedel, že Ned Stark nebol jeho otcom, ale strýkom, no a taktiež to, že Daenerys je jeho pokrvnou príbuznou, presnejšie tetou. V neposlednom rade táto skutočnosť znamená, že má väčší nárok na trón ako Daenerys.

 

Na fotografiách nižšie ale môžeš vidieť malú Lyannu Mormont a mnohých ďalších mužov v plnej zbroji, čo znamená, že sa armáda nemŕtvych pomaly blíži. Spory o tom, či by mal Jaime skončiť v dračom ohni, prípadne kto na konci vojny zasadne na trón, začnú byť teda čoskoro nepodstatné a malicherné. Najväčší konflikt hlavných hrdinov totiž ešte len čaká.

 

Zobraziť galériu 14 galeria
Ohodnoť článok
3
Zdroj: comingsoon.net
Foto: HBO