Dlho očakávané finále Game of Thrones k nám nedávno dorazilo s úvodnou epizódou, na ktorú si zo štatistického hľadiska posvietila analytická spoločnosť MUSO. Podľa informácií portálu Engadget sa k sledovaniu prvej časti v priebehu 24 hodín ilegálnym spôsobom dopracovalo takmer 55 miliónov fanúšikov.

 

Zhruba 76,6 % divákov z tohto počtu využilo streamovacie portály a zvyšná časť „pirátov“ si prvý diel stiahla. Firma MUSO uvádza, že približne 10 miliónov divákov z daného počtu pochádzalo z Indie, kde je prístup k HBO relatívne problematický. Ďalších 5 miliónov sledovateľov bolo z Číny, ktorá mala prístup iba k cenzurovanej verzii.

 

 

Prvá časť 8. série sa zamerala na mnohé stretnutia hlavných hrdinov, ktorých spájala spoločná minulosť alebo isté tragické udalosti (tým narážame na Daenerys a Sama). Druhý diel bude s veľkou pravdepodobnosťou z veľkej časti riešiť Jaimeho osud, Jonove rozhodovanie o naložení so svojou pravou identitou, no a samozrejme blížiacu sa armádu White Walkers.

 

Ak sa už nevieš ďalšej časti jednoducho dočkať, určite klikni na tento odkaz, kde nájdeš 14 fotografií z nasledujúceho diania, medzi ktorými vidno aj v odvážnu Lyannu Mormont odhodlanú k boji. Druhá epizóda k nám dorazí 22. apríla. Pre akékoľvek ďalšie informácie zo sveta Game of Thrones vojdi do tohto vlákna.

Ohodnoť článok
2
Zdroj: engadget.com