Podľa prieskumu Wall Street Journal má jeden zo štyroch Američanov pred pohlavným stykom uprednostniť sledovanie seriálov či filmov prostredníctvom streamovacích služieb. V rámci vekovej hranice 18 až 38 rokov však toto číslo vystúpi až na rovných 36 %.

 

Sme hrdí na to, že predstavujeme súčasť kultúrneho zeitgeistu, ale pripisovanie zásluh za desiatky rokov klesajúcu tendenciu v rámci sexu je nad naše schopnosti,“ vyjadril sa k veci hovorca Netflixu s tým, že americkí klienti pri Netflixe strávia v priemere 2 hodiny denne.

 

 

Už v roku 2017 ale profesorka psychológie Jean Twenge zo San Diego State University prišla s tvrdením, že streamovacie služby sú prepojené s odmietaním sexu. V minulosti sa páry pri sledovaní televízie mohli venovať jeden druhému aspoň počas dlhých reklamných prestávok, pri Netflixe sa ale šance na intímne spoznávanie partnerov znížili.

 

Sexuálny život ľudí ovplyvňujú samozrejmé rôzne faktory, a tak nemožno z problému viniť iba streamovacie služby. Ľudia závislí od rôznych výdobytkov 21. storočia však môžu byť v určitých smeroch obmedzovaní aj týmto spôsobom. A ako to vnímaš ty?

Myslíš si, že závislosť od Netflixu môže mať vplyv na sexuálny život jedincov?
Určite áno
103 hlasov
V určitých prípadoch na tom niečo bude
260 hlasov
Určite nie
141 hlasov
Ohodnoť článok
1
Zdroj: complex.com
Foto: Netflix