Článok obsahuje spoilery z 1. časti 8. série Game of Thrones!

 

Ešte len nedávno sme ťa informovali o tom, že k prvej časti finále Game of Thrones sa ilegálnym spôsobom dopracovalo približne 55 miliónov divákov. V článku sme zdôraznili, že nemalú časť z nich tvorili aj sledovatelia z Číny, ktorí sa dostali len k cenzurovanej verzii. Portál The Verge podľa komentárov viacerých užívateľov ich verziu vtipným spôsobom označil za svetský stredoveký dokument.

 

Mnohí čínski diváci ale túto mimoriadne okresanú verziu nebrali príliš s humorom a naopak na internete prejavili svoju veľkú nespokojnosť. Z prvej časti 8. série bola napríklad mimo iného vystrihnutá aj záverečná scéna s horiacim Nedom Umberom.

 

Keď sa o nej na sociálnych sieťach diskutovalo, diváci z Číny mali pocit, že videli úplne iný seriál ako ostatní. Okrem toho si Číňania museli z prvej časti odrátať Bronna s prostitútkami či Theona zachraňujúceho Yaru.

 

 

Vyššie priložená scéna patrila určite medzi najlepšie momenty z prvej časti, a tak je nespokojnosť čínskych divákov viac než pochopiteľná. A azda nikomu nemusíme ani pripomínať, že vraždy a erotika patrili vždy medzi základné témy tohto seriálu.

 

Jeden z čínskych blogerov dokonca navrhol podanie hromadnej žaloby proti spoločnosti Tencent, ktorá mala údajne stáť za cenzúrou do dnešného dňa odvysielaných dvoch častí. Ďalší diváci pýtajú naspäť svoje peniaze, pretože za takúto verziu jednoducho odmietajú platiť.

 

Zatiaľ ale nie je isté, či za cenzúrou stál Tencent, HBO, alebo priamo čínska vláda. Sťahovanie ilegálnej verzie nie je síce zo zákonného hľadiska správne, ale kto môže Číňanom pri takejto cenzúre čokoľvek vyčítať?

 

Ohodnoť článok
0
Zdroj: theverge.com
Foto: HBO