Tzv. potitulkové scény sa za poslednú dekádu stali vo filmovom svete MCU už neodmysliteľnou súčasťou návštevy kina. Fanúšikovia si veľmi rýchlo a radi zvykli na skutočnosť, že ich po skončení samotného filmu čakajú ešte dodatočné scény, ktorých úlohou nie je iba pobaviť, ale aj navnadiť na nadchádzajúci počin.

 

A keďže sa v komentároch pod našou včerajšou recenziou komiksovky Avengers: Endgame viacerí z vás pýtali práve na potitulkové scény a ich počet, rozhodli sme sa, že si ich rozoberieme v samostatnom článku. Má to však jeden dôležitý háčik. Najnovší príspevok do univerza MCU totiž neponúkne žiadne zábery navyše, čím tvorcovia len potvrdili svoje slová o veľkolepom vyvrcholení jednej komiksovej éry.

 

Avengers: Endgame

 

Ak teda čakáš, že po Endgame uvidíš ešte nejaké to krátke pomrknutie na ďalší MCU film, musíme ťa sklamať. Na jednej strane je toto prerušenie zaužívanej tradície prekvapením, no na tej druhej absenciu potitulkových scén úplne chápeme. The Infinity Saga sa dočkala svojho konca a tvorcovia za ňou dali jasnú bodku. Svet MCU tak teraz čaká nová éra, do ktorej nás celkom pravdepodobne uvedie pokračovanie Spideyho s Tomom Hollandom. Ten by mal však stále patriť ešte do Fázy 3.

Si rád/rada, že na konci Avengers: Endgame neboli žiadne potitulkové scény?
Nie, čakal/čakala som aspoň jednu
1684 hlasov
Áno, ide o jasnú bodku za jednou veľkou érou
1159 hlasov
Ohodnoť článok
17
Zdroj: nme.com