V článku nájdeš spoilery z minulých častí Game of Thrones!

 

Či už tvrdeniu Emilie Clarke veríš alebo nie, podľa jej slov by mala 5. časť finále divákom predstaviť skutočne veľkolepý súboj, ktorý predčí aj bitku proti Night Kingovi. Keď si ale uvedomíme, v akom stave sa nachádzajú armády Jona a Daenerys a od pôvodnej trojice drakov si odčítame dvojicu zabitých, šance na porazenie Cersei sa čoraz viac zmenšujú. Zavážiť by však mohla pomoc od Yary Greyjoy, rodu Arryn a Martell.

 

Cersei sa môže pýšiť armádou profesionálnych žoldnierov, vojakmi Lannisterovcov a gigantickými kušami, ktoré za pomoci scenáristov dokážu behom momentu zabiť dospelého draka. No a samozrejme nezabúdajme na Eurona a jeho nebezpečnú posádku. Práve tá totiž už druhýkrát (keď sa mu podarilo zničiť lodstvo Martellovcov, Yary a Theona) zasiahla hrdinov absolútne nepripravených.

 

 

Z traileru k 5. epizóde navyše môžeme pozorovať Tyrionov ustarostený pohľad na jeho kráľovnú. Zrejme si už aj on začína uvedomovať, že Varysov postoj k Daenerys istým spôsobom dával určite zmysel.

 

Napriek tomu by bolo skvelé, keby nás tvorcovia dokázali poslednými dvomi epizódami ešte prekvapiť a nespravili by z Daenerys očakávanú Mad Queen (názov odvodený od jej otca Aerysa II, prezývaného Mad King).

 

Verme teda, že sa najbližšie dve časti dočkáme prepracovanej akcie a niekoľkých nečakaných zvratov. Práve tie sme na Game of Thrones vždy najviac milovali. Nová epizóda k nám dorazí v pondelok 13. mája (květen). Viac informácií o seriáli nájdeš tu.

 

Zobraziť galériu 8 galeria
Ohodnoť článok
18
Foto: HBO