Komiksovka Avengers: Endgame ponúkla počas troch dlhých hodín viacero príbehových zvratov, nečakaných prekvapení a potešila fanúšikov aj mnohými skvelými momentmi. Jeden taký sme mohli vidieť aj v priebehu finálneho súboja s Thanosom, počas ktorého bol Captain America (Chris Evans) schopný bojovať pomocou Thorovho (Chris Hemsworth) kladiva. Koniec koncov, túto skutočnosť sme rozobrali už v našich dojmoch tu.

 

Výborná však bola aj Thorova reakcia, z ktorého vyliezlo len: „Vedel som to!“. No a ako v nedávnom rozhovore potvrdili aj režiséri Russovci, Cap bol kladiva hodný vždy: „Myslím si, že to siaha až k udalostiam z Avengers: Age of Ultron. V momente, keď Cap testoval kladivo, podľa mňa každý fanúšik Marvelu hlboko v srdci cítil, že bol Mjolniru hodný a mohol by ho zdvihnúť.“

 

Captain America bol hodný Mjolniru od samého začiatku. Prečo ho nezdvihol už v Age of Ultron?

 

Prečo sa tak ale nestalo už v Age of Ultron? Nuž, bratské duo režisérov má odpoveď aj na túto otázku. „V našich hlavách bol schopný zdvihnúť kladivo už v Age of Ultron. No kvôli jeho zmyslu pre charakter, pokore a z úcty k Thorovmu egu sa jednoducho rozhodol, že kladivo nezdvihne,“ dodali Russovci.

 

Keď už ale v Avengers: Endgame nebolo inej cesty, schmatol Mjolnir a pustil sa po boku Iron Mana (Robert Downey Jr.) a Thora do epického súboja s Thanosom. Aj toto svedčí o skutočnosti, že Captain America bol jedným z najlepších členov Avengers, pričom jeho neprítomnosť v MCU bude rozhodne citeľná.

Ohodnoť článok
17
Zdroj: heroichollywood.com