Pokiaľ patríš medzi fanúšikov marveloviek, určite ťa zaujíma, či ešte niekedy uvidíme skvelého Roberta Downeyho Jr. v role Tonyho Starka alias Iron Mana. Jeden z úplne prvých členov Avengers nám totiž v Endgame musel dať zbohom a nadšenci z celého sveta pevne dúfajú, že by sa mohol časom zase dostať na scénu.

 

Joe Russo, jeden z dvojice režisérov, však túto možnosť celkom jasne znegoval. Počas nedávnej diskusie s Brandonom Davisom z portálu ComicBook Russo diskutoval o možnosti návratu Iron Mana a jeho odpoveď na potenciálny návrat neznie príliš sľubne. „Tony je mŕtvy, viete? Pre Roberta to je záverečná. Skončil,“ vyjadrili sa zreteľne Joe Russo.

 

Aké sú šance Roberta Downeyho Jr. a Chrisa Evansa na návrat do sveta Marvelu?

 

Univerzum Marvelu samozrejme obsahuje nespočetné množstvo skvelých hrdinov, ktorí nám dokonca svoju tvár na filmovom plátne ešte vôbec neukázali. Zmierenie s odchodom Roberta Downeyho Jr. by preto nemalo byť tak náročné. A ako sa hovorí, v najlepšom treba skončiť.

 

Podobne vysoko nepravdepodobné pokračovanie sa ďalej týka aj Chrisa Evansa, ktorý dlhé roky stvárňoval Captaina Americu. Na otázku o možnom návrate Evansa reagoval Joe Russo nasledovne: „Nie, to si nemyslím. Chris je veľmi emotívnou osobou. Pokiaľ ho sledujete na Twitteri, možno vidíte, aké je to evidentné – do všetkého, čo povie, dáva emócie – ale mám pocit, že tieto dvere už zavrel a emocionálne sa posunul smerom ďalej.

 

Záverom však Joe k jeho emocionálnemu posunu dodal slovné spojenie „for now“ (nateraz), čím naznačil, že do budúcna nič nevylučuje. Veľkú dôležitosťou by sme ale tejto poznámke nedávali. O osobitnom prínose Roberta Downeyho Jr. a príhodách z natáčania sa viac dočítaš v rozhovore Pavlom Kacerlem, ktorý dlhé roky pracoval pre Marvel.

Budú ti Robert Downey Jr. a Chris Evans chýbať?
Určite, ale niekedy museli skončiť
2484 hlasov
Áno, mohli ešte pokračovať
2613 hlasov
Nie, Chrisa Evansa a jeho postavu som nemal v obľube
147 hlasov
Nie, Roberta Downeyho Jr. a jeho postavu som nemal v obľube
31 hlasov
Nie, prekážali mi obaja
35 hlasov
Ohodnoť článok
56
Zdroj: heroichollywood.com, geektyrant.com, comicbook.com
Foto: Marvel Studios