Avengers: Endgame bolo predovšetkým o pôvodnej zostave, ktorá sa dala po prvýkrát dokopy ešte počas bitky o New York v prvých Avengers z roku 2012. Odvtedy si ale ústredná šestica preskákala mnohými dobrodružstvami, pričom ich príbehy vyvrcholili koncom apríla práve v Endgame. Tony a Natasha sú mŕtvi, Cap posunul štít ďalej, Clint je opäť s rodinou, Thor odišiel s Guardians a jediným Avengerom v službe je tak momentálne Hulk (Mark Ruffalo).

 

Toho sme mohli v Endgame vidieť už ako Professora Hulka, teda v trvalom spojení vedca Brucea Bannera s jeho zeleným náprotivkom Hulkom. Navyše, vo finále snímky použil Tonyho Infinity Gauntlet, aby luskol prstami a vrátil späť všetkých tých, ktorých Thanos vymazal na konci Infinity War. Ako však nedávno potvrdil spolurežisér Joe Russo, použitie Infinity Gauntlet si na jeho tele vybralo svoju daň:

 

Poškodenie je trvalé. Tak isto, ako v prípade Thanosa. A nedá sa to zvrátiť. Ak ste si všimli, jeho ruka je teraz oveľa chudšia a černejšia, takže stratil veľa zo svojej sily.

  

Hulk 

To pre Hulka rozhodne nie je dobré, keďže sa nikdy úplne nezotaví (zatiaľ). Aká bude teda jeho budúcnosť v MCU? Z toho, čo zatiaľ vieme o 4. Fáze, to vyzerá tak, že pre neho nie je miesto v žiadnej z plánovaných snímok. Black Widow dostane prequel, takže tam sa ešte s Nat nepoznal, pričom The Eternals zasa predstaví celkom nové postavy. Možno by sa zmestil do pokračovania Black Panthera.

 

Hulk ale pozná aj Doctora Strangea, takže by sa mohol pokojne objaviť v jeho druhej sólovke. No v tejto chvíli iba strieľame do prázdna. O čosi múdrejší by sme však mohli byť už po Comic-Cone v San Diegu, ktorý sa odohrá v júli (červenec). Ohľadom Hulkovej budúcnosti sa ale vyjadril aj vyššie spomínaný Joe Russo. Ten prezradil, že mu s liečbou ruky možno niekto niekedy pomôže.

 

V MCU je totiž stále viacero geniálnych myslí, takže šanca tu je. Joe však zároveň dodal, že momentálne nemá potuchy, akým smerom sa bude Hulk uberať. Vlastnú sólovku takmer určite nedostane, keďže práva na túto postavu má stále Universal. V MCU sa teda objaví jedine vo filme niekoho iného alebo v tímovke. Možno by sa dokázal uplatniť ako vedecký partner Shuri vo Wakande. To ale zistíme až časom.

Ohodnoť článok
17
Zdroj: movieweb.com