Na prvé zábery z pokračovania hororu It, ktoré ponesie názov It: Chapter Two, sme mu museli počkať naozaj dlho. Ako si však už určite zaregistroval, vytúžený teaser trailer nedávno konečne dorazil. A hoci ukážka niesla pomenovanie teaser, jej dĺžka dosiahla takmer tri celé minúty, čo často nemajú ani plnohodnotné trailery. Z tohto hľadiska sa teda sťažovať rozhodne nemôžeme.

 

Jedna z vecí, na ktoré sa v druhej časti hororu podľa predlohy Stephena Kinga tešíme najviac, sú bezpochyby dospelé verzie členov The Losers' Club. Od udalostí z prvého filmu totiž ubehlo už 27 rokov, a tak je jasné, že nám hlavné postavy museli dospieť. V It: Chapter Two sa síce ukážu aj detskí predstavitelia ústredných hrdinov, no prvé husle budú hrať bezpochyby práve dospeláci. Poďme si ale na začiatok jednotlivé verzie porovnať.

 

Sophia Lillis a Jessica Chastain ako Beverly Marsh

IT 2

 

Jaeden Lieberher a James McAvoy ako Bill Denbrough

IT 2

 

Jack Dylan Grazer a James Ransone ako Eddie Kaspbrak

IT 2

 

Finn Wolfhard a Bill Hader ako Richie Tozer

IT 2

 

Jeremy Ray Taylor a Jay Ryan ako Ben Hanscom

IT 2

 

Chosen Jacobs a Isaiah Mustafa ako Mike Hanlon

IT 2

 

Ak však patríš k fanúšikom tohto diela (či už knižného alebo filmového), pravdepodobne ti neunikla skutočnosť, že jeden člen The Losers' Club sa v ukážke neukázal. Je ním konkrétne dospelá verzia Stana Urisa, do ktorej bol obsadený Andy Bean. Detského predstaviteľa tejto postavy (Wyatt Oleff) sme ale mohli vidieť spoločne s ostatnými v odraze vo výklade (obrázok nižšie). Je teda viac než isté, že vo filme uvidíme aj samotného Beana.

 

Mladý Stan Uris v podaní Wyatta Oleffa a Andy Bean v seriáli Power

IT 2

 

IT 2

 

Teaser trailer však neostal iba pri odhaľovaní dospelých verzií ústredných hrdinov. Fanúšikovia kníh v ňom totiž mohli badať viacero odkazov na predlohu či prvý film. Spomeňme napríklad modriny na rukách dospelej Beverly, za ktoré môže jej násilný manžel, prípadne úvodnú scénu s pani Kersch. Beverly v jej byte (kde predtým bývala ona sama) našla ľúbostnú báseň od Bena a dozvedela sa aj čo-to o minulosti Pennywisea.

 

Alebo ani nie? Muž na fotke v byte pani Kersch je podľa nej jej otcom, ktorý prišiel do krajiny so 14 dolármi vo vrecku a pridal sa k cirkusu. Na obrázku visiacom na stene je rozhodne Pennywise bez make-upu, no zároveň môžeme predpokladať, že príbeh pani Kersch je výmyslom (klaunov príbeh sa nezhoduje s tým knižným). Starenka je takmer určite iba jedna z foriem Pennywisea a Beverly sa tak ocitla v pasci.

 

IT 2

 

IT 2

 

Nedávne zábery nám tiež odhalili, že členovia The Losers' Club budú aj v dospelosti prežívať strašidelné vízie. Napríklad Bill opäť uvidí svojho mladšieho brata Georgieho, Beverly sa znova vykúpe v krvi a Richieho bude strašiť socha Paula Bunyana, ktorého formu na seba Pennywise vzal už pred 27 rokmi. Mnohých fanúšikov však určite zaujíma, či sa vo filme objaví aspoň zmienka o kontroverznej sexuálnej scéne z knihy.

 

Scenárista filmu Gary Dauberman ale prezradil, že scénu určite neuvidíme. Čo ale potvrdil, je ikonická scéna s postavou menom Adrian Mellon (vo filme stvárni ho Xavier Dolan). Tá je v knihe homosexuálom, ktorého napadnú miestni homofóbni obyvatelia. No viac už prezrádzať nebudeme. Snáď iba toľko, že snímka aj vďaka tejto sekvencii ukáže, že Pennywise je mocným aj počas hibernácie.

 

Ako vyzerajú v horore It 2 dospelí členovia The Losers' Club a ktorú ikonickú scénu z knihy uvidíme?

 

Na spomínanú sekvenciu z knihy navyše odkazoval aj záber s prívalom červených balónov neďaleko karnevalu. Ako už bolo naznačené na začiatku článku, v príbehu sa posunieme o celých 27 rokov neskôr, kedy sa v mestečku Derry opäť preberá zlo v podobe klauna Pennywisea. A ako iste vieš, členovia The Losers' Club si na konci jednotky prisahali, že ak sa zlo v podobe klauna vráti, vrátia sa aj oni a záhadné monštrum navždy zničia.

 

Postavy hrôzostrašného Pennywisea sa navyše opäť raz chopil talentovaný švédsky herec Bill Skarsgård, takže sa môžeme tešiť na jeho ďalšie famózne predstavenie. Za réžiou stojí aj tentokrát Andy Muschietti (It, Mama) a okrem vyššie spomínaných hercov si zahrá napríklad aj Javier Botet, Jackson Robert Scott, Teach Grant či Rob Ramsay. Premiéra It: Chapter Two je u nás naplánovaná na 5. septembra (září) 2019 a pre viac informácií o snímke klikaj sem.

 

Ohodnoť článok
4
Zdroj: collider.com, ign.com, nme.com, moviefone.com, screenrant.com, heroichollywood.com