Nasledujúci text bude obsahovať spoilery z predposlednej časti Game of Thrones!

 

Narozdiel od bitky proti armáde Night Kinga tentokrát hlavné postavy bojovali za denného svetla. O tragické úmrtia a nešťastné pohľady na vývoj prebiehajúceho vraždenia však nebolo núdze ani tentokrát.

 

5 najlepších momentov 5. časti finále Game of Thrones: Spálené ľudské telá a úmrtia hrdinov

Varysova zrada

Vývoj Varysovej príbehovej línie bol od minulej časti očakávaný. Z Daenerys sa stávala čoraz radikálnejšia kráľovná a jej radca Varys si začal uvedomovať, že Jon by mohol byť lepším vladárom. Keď sa teda k Daenerys dostali informácie o Varysovej zrade, nemohla konať inak. A tak sa splnilo ďalšie z Melisandriných proroctiev. Pripomeňme si, že Varysovi ešte v priebehu 7. série prezradila, že obaja zomrú na tomto kontinente.

 

 

Drogonov nálet a vpád armády do mesta

Približne takto nejako sme si vždy predstavovali mocný útok drakov. Škoda, že Daenerys už zostal iba jeden, no dokonca aj samotný Drogon dokázal napáchať obrovské škody a behom krátkej doby zaručiť Jonovi a Daenerys víťazstvo. Napriek tomu sa ale Dany odhodlala k ďalšiemu ničeniu, čím si už viac-menej oficiálne pripísala titul Mad Queen.

 

 

Euronove posledné slová

V porovnaní s Ramsaym a Joffreym nebol Euron príliš hodnotným zloduchom, ale jeho smrť nám aj tak vpadla celkom vhod. A keďže ho dokázal poraziť jednoruký Jaime, jeho bojové schopnosti zdá sa nestáli za veľa.

 

 

Cleganebowl

Na súboj Gregora so Sandorom sme čakali neskutočne dlho a podľa všetkého na neho rovnako dlho čakali aj samotní bratia. Hora sa totiž rozhodol neuposlúchnuť Cersein rozkaz a miesto toho na mieste zabil jej pravú ruku Qyburna. Miestami sme mali pocit, že Sandor dopadne rovnako ako Oberyn, ale nakoniec svoju misiu splnil úspešne.

 

 

Zbohom, Cersei a Jaime

Nie, Cersei nakoniec nezabil Jaime ani Arya, ale padajúce kamene. Určitým spôsobom možno prevedenie tohto úmrtia označiť za nečakané, ale zavraždenie rukou Jaimeho by bolo omnoho emotívnejšie a spravodlivejšie. Práve on si mal totiž uvedomiť, aké zlo na tento svet Cersei priviedla. Miesto toho nám však ukázal, že ju skrz naskrz všetko negatívne stále miluje. A tak umrel po jej boku.

 

Ohodnoť článok
11
Foto: HBO