Posledná séria Game of Thrones sa nám už pomaly blíži k svojmu veľkému finále (naše rozbory predposlednej epizódy nájdeš tu a tu), no po skončení seriálu sa so svetom Westerosu rozhodne nelúčime. Okrem viacerých spin-offov totiž uvidíme aj dokument s názvom Game of Thrones: The Last Watch, o ktorom sme ťa nedávno informovali už v jednom z vydaní našej rubriky Raňajky s Filmkultom. No a dnes k nám dorazil už aj trailer.

 

 

Dokument bude mať dve hodiny a zmapuje výrobu momentálne prebiehajúcej finálovej série. Zároveň pôjde o akési posledné zbohom seriálu od mnohých hercov, členov štábu a kreatívneho tímu, ktorí na Game of Thrones pracovali už od úplne prvej epizódy. Uznávaná britská dokumentaristka Jeanie Finlay (Sound It Out, Pantomime, Seahorse) strávila rok sledovaním a zaznamenávaním natáčania.

 

Získala tak jedinečný prístup do zákulisia najambicióznejšej a najkomplikovanejšej série Game of Thrones, aby mohla natočiť všetko to nemalé úsilie celej produkcie. Game of Thrones: The Last Watch sľubuje veľmi osobnú, zábavnú aj srdcervúcu reportáž, ktorá zachytáva nielen zápasenie hercov a štábu s extrémnym počasím, ale aj nervozitu z blížiacich sa termínov dokončenia či neutíchajúci záujem zvedavých fanúšikov.

 

Pre skalných fanúšikov seriálu teda pôjde o absolútnu povinnosť, ktorú si určite nemôžu nechať ujsť. Dokument Game of Thrones: The Last Watch dorazí na obrazovky stanice HBO už 26. mája (květen) 2019, čiže týždeň po odvysielaní záverečnej epizódy 8. série.

Dáš dokumentu šancu?
Jasné, nemôžem si ho nechať ujsť
378 hlasov
Ešte neviem
78 hlasov
Určite nie, až taký fanúšik nie som
19 hlasov
Ohodnoť článok
3
Zdroj: denofgeek.com