• 18+
CITLIVÝ OBSAH
  • Článok môže obsahovať:
  • produkty a služby určené pre osoby staršie ako 18 rokov
  • sex, nahotu a iný nsfw obsah
  • násilie, krv alebo obsah nevhodný pre citlivé povahy
MÁM NAD 18 A CHCEM ZOBRAZIŤ OBSAH SPÄŤ NA HLAVNÚ STRÁNKU

Nikomu to nepovedz (Tylko nie mów nikomu) zobrazuje príbehy niekoľkých obetí poľských kňazov, ktorí mali v minulosti sexuálne zneužiť viacero detí. 39-ročná Anna Misiewiczová mala byť v minulosti zneužitá kňazom Janom A., a preto sa spoločne s tvorcami dokumentu vydala do jeho domu s cieľom natočenia tohto stretnutia.

 

Jan A. mal Annu ešte ako 7-ročnú zavolať do izby, kde ju za zamknutými dverami chytal za prsia a následne pomocou jej ruky aj masturboval. Tvorcovia sa pred niekoľkými dňami rozhodli celý dokument zverejniť na Youtube, vďaka čomu môžeš na vlastné oči pozorovať konfrontáciu zvráteného kňaza a nešťastné zážitky ďalších obetí sexuálneho zneužívania.

 

 

Za dokumentom Nikomu to nepovedz stojí režisér Tomasz Sekielski a producent Marek Sekielski. Dokument sa okrem konfrontovania kňazov obeťami sústreďuje aj na duchovných, ktorí takéto činy mali údajne kryť.

 

Film bol financovaný z verejnej zbierky a v priebehu natáčania za filmovým štábom prichádzali ďalší a ďalší ľudia so svojimi hrozivými zážitkami s poľskými kňazmi. Mnohé z obetí preto nemohli priamo v dokumente vystúpiť. S novými dôkazmi chce však štáb dokumentu pracovať aj naďalej, a preto ľudí prosí o finančnú podporu. Číslo účtu nájdeš priamo v Youtube odkaze daného videa v sekcii popisu.

Ohodnoť článok
12
Zdroj: dennikn.sk
Foto: Youtube / SEKIELSKI