Ešte pred príchodom 5. série úspešného seriálu Black Mirror sme mohli vidieť interaktívnu drámu Black Mirror: Bandersnatch, v ktorej diváci rozhodovali o krokoch hlavného hrdinu (recenziu nájdeš tu). Práce na snímke bohužiaľ zdržali natáčanie 3. série, ale s vydaním debutovej upútavky už konečne vieme, že premiéra nových častí je prakticky za dverami.

 

Black Mirror sa podľa všetkého bude naďalej držať svojej originálnej koncepcie, a teda kritiky spoločnosti a moderných technológií, z ktorých ako je už z traileru zjavné, ľudom môže zo dňa na deň jednoducho prepnúť. V záberoch jednotlivých epizód môžeš mimochodom pozorovať aj známu speváčku Miley Cyrus. Tá svoju účasť v seriáli potvrdila ešte koncom minulého roku.

 

 

4. séria Black Mirror obsahovala niekoľko skutočne vynikajúcich častí, ale aj jednu slabšiu epizódu, ktorej náš kolega z redakcie udelil šesť bodov z desiatich. Celkovo bol však v recenzii s poslednou sériou viac než spokojný.

 

Verme teda, že kreatívny tím Charlieho Brookera nám aj tentokrát pripravil mimoriadne originálne a hrozivé časti predstavujúce nie veľmi priaznivú predpoveď našej možnej budúcnosti. Premiéra 5. série, ktorá bude mať bohužiaľ iba 3 časti, je naplánovaná na 5. jún 2019. Viac informácií o seriáli nájdeš v tomto vlákne.

Ohodnoť článok
3
Foto: Netflix