Diváci, ktorí vyjadrili svoju nespokojnosť nad záverom Game of Thrones, vkladajú veľké nádeje do knižnej predlohy, ktorá nie je stále dopísaná. Jej autor sa na svojom blogu nedávno opäť vyjadril k tomu, či bude knižný záver identický s tým seriálovým.

 

Ako to všetko skončí? Rovnako ako seriál? Odlišne? Nuž... áno. A nie. A áno. A nie. A áno. A nie. A áno,“ snažil sa nás George zmiasť svojou odpoveďou. Z nej si ale môžeme v skratke vyvodiť, že niektoré udalosti zo seriálového Game of Thrones sa budú v knihách opakovať, no ďalšie budú podstatne odlišné.

 

George R. R. Martin potvrdil, že záver knižného Game of Thrones bude odlišný. Niektoré veci sa ale nezmenia

 

Čitatelia predlohy samozrejme vedia, že mnohé z postáv sa do seriálovej verzie nikdy nedostali, pričom viacerí hlavní hrdinovia v knihe naďalej žijú. Spomeňme si napríklad Stannisa, ktorý prehlásil, že pokiaľ by v boji proti Boltonovcom padol, majú na trón dosadiť jeho dcéru. Sme teda skutočne zvedaví, či sa v knižnej verzii dostane do bodu šialenstva, kedy nechá Shireen tak ako v seriáli upáliť.

 

George potvrdil, že sa dozvieme, ako sa vyvinie príbeh Jeyne Poole, Lady Stoneheart, Penny a jej prasaťa, Skahaza Shavepate, Arianny Martell, Sera Gerolda Daynea známeho ako Darkstar, Victariona Greyjoy (brat Eurona Greyjoya), Sera Garlana Tyrella či Aegona VI.

Ohodnoť článok
9
Zdroj: georgerrmartin.com
Foto: HBO