Tri roky po Dunkirku uvidíme ďalší Nolanov film. Konečne, že? To čakanie na ohlásenie jeho novinky bolo nekonečné a my sme radi, že už vieme aj to, akých hercov vo filme uvidíme. Okrem Roberta PattinsonaJohna Davida Washingtona (BlacKkKlansman) a Elizabeth Debicki (Widows) uvidíme aj Aarona Taylora-Johnsona, (Kick-Ass), Dimple Kapadiu, Clémence Poésy (Fleur Delacour z Harryho Pottera) či Kennetha Branagha.

 

Po pauze v Dunkirku sa k Nolanovi vracia aj Michael Caine. Prijali by sme ešte nejaké zvučnejšie meno, ale ak Nolan už nikoho neobsadí, budeme spokojní aj tak. Nolan však nepridal len hercov. Za kameru sa postaví Hoyte van Hoytema (Interstellar, Dunkirk, Ad Astra, Her) a o soundtrack sa postará Ludwig Göransson (Black Panther). 

 

Epická špionážna akcia od Chrisa Nolana sa bude volať Tenet. Akých hercov uvidíme a čo o filme vieme?

 

Chris vymenil aj svojho dvorného strihača Leeho Smitha, ktorý mu strihal filmy posledných 15 rokov. Nahradí Jennifer Lame (Hereditary). Natáčať sa bude na IMAX a 70mm kamery, a to v rovno 7 krajinách sveta. Rozhodne teda nepôjde o minimalistický celovečerák. Zdá sa, že skutočne pôjde o epický akčňák. Premiéra je naplánovaná na 17. júla (červenec) 2020.

 

O samotnom deji toho ale veľa nevieme. Pattinson prezradil, že keď prvýkrát čítal scenár, musel byť sám zavretý v miestnosti, aby bol zamedzený akýkoľvek únik informácií. Pattinson následne označil scenár za niečo neskutočné. Samotný názov Tenet môže znamenať aj „princíp viery“. Natáčanie by malo započať už čoskoro, ak sa tak už nestalo.

Ohodnoť článok
4
Zdroj: collider.com