Legendárna akčná séria Rambo so Sylvesterom Stalloneom v hlavnej úlohe pokračuje už svojím piatym dielom. Rambo V: Last Blood naznačuje, že pôjde o posledný diel. Koniec-koncov, zmieňoval sa o tom už sám Stallone. Napriek tomu sa tvorcovia nechali počuť, že ak bude snímka úspešná, nie je vylúčené, že Slyho ešte na sequel ukecajú.

 

Snímku režíruje Adrian Grunberg, tvorca akčného thrilleru Get the Gringo. Čo sa týka príbehu, tak vieme, že John Rambo bude zápasiť s post-traumatickou stresovou poruchou, ale hlavne s krvilačným mexickým kartelom.

 

Jeho priateľka Mara ho totiž informuje, že jej vnučka zmizla, keď prekročila hranicu smerom do Mexika. John sa teda vydáva na cestu, aby mladé dievča našiel. 

 

 

Scenár napísal Matt Cirulnick (Absentia). Prvý diel Ramba s názvom First Blood dorazil do kín v roku 1982, Rambo: First Blood Part II mal premiéru v roku 1985 a Rambo III v roku 1988. Štvrtého dielu sme sa potom dočkali až v roku 2008. 

 

Trailer si v predstihu mohli užiť návštevníci medzinárodného filmového festivalu v Cannes, teraz sa však konečne dostáva aj k nám. Čo povedať na prvé zábery? Zdá sa, že Grunberg na režisérskej stoličke nesklame a doručí nám poriadne našliapnutú, drsnú a krvavú akčnú pecku. Sylvester Stallone navyše dokazuje, že aj vo svojich 72 rokoch je vo výbornej forme.

 

Diváci v Česku sa snímky dočkajú 19. septembra (září) tohto roku. Na Slovensku sa drsného vojnového veterána určite dočkáme tiež, presný dátum však zatiaľ nepoznáme (je pravdepodobné, že bude identický s českou premiérou).

 

Rambo 5

Ohodnoť článok
19