Ak si videl Avengers: Endgame, iste ťa prekvapilo, ako tvorcovia predstavili Thora (Chris Hemsworth). Pribratý alkoholik si okamžite vyslúžil prezývku Fat Thor a stal sa hitom internetu. Na druhej strane sa našlo aj viacero tých, ktorí scenáristov obvinili z toho, že sa vysmievajú z nadváhy a používajú ju čisto ako komický prvok.

 

Samotný Chris Hemsworth v nedávnom rozhovore pre magazín Variety prezradil, že pôvodne sa počítalo s tým, že sa Thor dostane späť do svojej klasickej formy. Bol to však práve on, kto tvorcov presvedčil, aby Fat Thora ponechali na plátne po celú dobu stopáže.

 

Thor

 

„Tá verzia Thora sa mi páčila,“ povedal herec. „Bola odlišná od toho, ako som tú postavu hral. A potom si žila svojím životom.“

 

Prezradil tiež, že denne strávil v maskérni približne tri hodiny. Herec teda pobiehal po pľaci s poriadnou vrstvou prostetického kostýmu, čo okamžite pútalo pozornosť jeho kolegov. „Ľudia ku mne chodili a hladkali ma ako medvedíka alebo mi hladili brucho, akoby som bol tehotný,“ smial sa Hemsworth.

 

„Alebo sa snažili sedieť na mojom lone, akoby som bol Santa Claus. Cítil som sa ako starý dedko s plno deťmi okolo. Ale potom vás to už začne otravovať, keď stále chodí niekto, kto vám obchytkáva brucho.“

 

Thor

 

Okrem týchto zábavných historiek sa Hemsworth zmienil aj o tom, prečo odmietol svoju účasť pre ďalší sequel Star Trek. Pôvodne si mal herec zopakovať svoju rolu otca kapitána Kirka.

 

Pôvodne sa špekulovalo, že Hemsworth odmietol kvôli nízkemu honoráru, ale herec tvrdí, že sa mu proste nepáčil scenár. Podľa svojich slov sa nechcel upísať niečomu, z čoho by bol pri premiére sklamaný.

 

Najbližšie ho uvidíme po boku Tessy Thompson v Men in Black: International, ktorý do našich kín dorazí 13. júna (červen) 2019.

Ohodnoť článok
78
Zdroj: indiewire.com