Záverom finálnej série Game of Thrones mnohí diváci verili, že na trón zasadne Jon Snow. Nejedného fanúšika preto prekvapilo jeho vyhnanie na sever a hlavne fakt, že sa kráľom stal nakoniec Bran Stark. Ten už totiž v seriáli dlhší čas vystupoval ako takzvaný Three-Eyed Raven a málokto pomyslel na to, že by sa z tejto pozície mohol prebojovať až na trón.

 

Podľa slov predstaviteľa Brana Isaaca Hempstead Wrighta však nápad na dosadenie Brana na trón vzišiel práve z hlavy autora knižnej predlohy Georgea R. R. Martina. Je viac než isté, že sa k záveru kníh dopracujeme úplne odlišným spôsobom, ako tomu bolo v seriáli, ale kráľ Westerosu je už  v mysli spisovateľa zjavne dávno zvolený.

 

George R. R. Martin prezradil, kto bude kráľom v knižnej predlohe Game of Thrones

 

David a Dan (showrunneri seriálu) mi povedali, že existujú dve veci, ktoré George R. R. Martin plánoval pre Brana, a teda konkrétne scénu s Hodorom a to, že Bran bude kráľom. Byť priamou súčasťou Georgeovej vízie je veľmi špeciálne. Bol to naozaj pekný spôsob, ako zakončiť seriál,“ cituje hercove slová z interview portál Heroic Hollywood.

 

Samozrejme, ešte nemôžeme vylúčiť, že George showrunnerom svoju víziu pre Brana povedal zámerne, aby v knihe vytvoril pre hrdinov úplne odlišný príbeh. A pokiaľ si neprečítame posledný diel fantasy ságy Pieseň ľadu a ohňa, alebo nám George neodhalí pravdu prostredníctvom svojho blogu, nebudeme si môcť byť na sto percent istí.

 

Ohodnoť článok
15
Zdroj: heroichollywood.com
Foto: HBO